„7 uczuć” w kinach

„7 uczuć”

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Nagrody w Gdyni

Obraz „7 uczuć” został wyróżniony Nagrodą Jury Młodych podczas tegorocznej Młodej Gali oraz Nagrodą Specjalną za „wykreowanie autorskiej wizji świata”. Film bierze udział w konkursie głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Twórcy

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Marek Koterski. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Jerzy Zieliński. Film zmontowała Ewa Smal, za scenografię dopowiada Przemysław Kowalski, za kostiumy Justyna Stolarz, za charakteryzację Tomasz Matraszek. Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Koproducentem filmu jest Studio Produkcyjne Orka. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem „7 uczuć” jest Kino Świat.

W obsadzie filmu znaleźli się: Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura.


11.10.2018