Animator Pro 2019

W Poznaniu po raz kolejny odbędzie się wydarzenie branżowe dla profesjonalistów z branży filmowej i kreatywnej Animator Pro.

Animator Pro jest wydarzeniem branżowym towarzyszącym Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych Animator. Konferencja skierowana do profesjonalistów z branży kreatywnej, będących na różnym etapie rozwoju kariery, odbędzie się w dniach 10-11 lipca.

Program. Dzień pierwszy

Głównym wątkiem wystąpień w pierwszym dniu cyklu spotkań będzie animacja poza filmem animowanym. Sławomir Grünberg – laureat nagrody Emmy, reżyser filmu „Karski i władcy ludzkości” – opowie o korzystaniu z animacji w filmach dokumentalnych, Yves Nougarède – koordynator VR@Annecy – zastanowi się nad przyszłością animacji w kontekście projektów VR-owych, a Łukasz Kubiński i Marcin Muszyński z Dash Dot Creations opowiedzą o animacji 3D na użytek gier komputerowych oraz swoim doświadczeniu przy produkcji zwiastuna do gry Real Boxing dla Vivid Games.

Wykład otwierający dotyczyć będzie współpracy polsko-chińskiej, a gościem specjalnym będzie dr Jonchill Lee – wiceprezes ASIFA i Sekretarz Generalny ASIFA CHINA.

Drugi dzień. Rozmowa o „zachętach” i spotkanie z Timem Allenem

Drugiego dnia Animator PRO skoncentruje się na problematyce produkcji i finansowania oraz promocji filmów animowanych. Anna E. Dziedzic z Film Commision Poland przedstawi kwestie dotyczące zachęt finansowych dla twórców, Aneta Ozorek – dyrektor artystyczna KLIK Holland Animation Festival zaprezentuje przewodnik po najważniejszych platformach pitchingowych w Europie dla branży animacyjnej i opowie o tym, gdzie można znaleźć koproducentów dla serii telewizyjnej oraz krótko- lub pełnometrażowego filmu animowanego, na jakim etapie produkcji można pitchować projekt, gdzie szukać partnerów z Czech, gdzie z Kanady, a gdzie z krajów Skandynawskich. Mikkel Mainz – reżyser „Tales of Alethrion” – animowanego serialu fantasy, którego początkiem był krótki film „The Reward”, wyjaśni tajniki crowdfundingu. Podstawą wystąpienia będzie jego doświadczenie z dwoma, zakończonymi sukcesem, kampaniami na Kickstarterze, które pozwoliły mu na realizację pierwszego sezonu oraz przysporzyły przedsięwzięciu wielu fanów i wielbicieli.

Paulina Zacharek ze studia Momakin, współorganizatorka Animarkt Stop Motion Forum, opowie o tym, jak na etapie produkcji przygotować się do promocji i dystrybucji. Z kolei Katarzyna Wilk – wicedyrektor KFF SALES & PROMOTION – agencji zajmującej się promocją polskich filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych oraz szefowa KFF Industry – działu towarzyszącego Krakowskiemu Festiwalowi Filmowemu – przedstawi, jak skutecznie zaplanować festiwalową promocję krótkiej animacji, na przykładach „Cipki” Renaty Gąsiorowskiej, „III” Marty Pajek i „Story” Joli Bańkowskiej

Gościem specjalnym tego dnia będzie Tim Allen, który opowie o swojej karierze animatora. Tim Allen od 19 lat zajmuje się animacją poklatkową, był głównym animatorem nominowanego do Oscara obrazu Wesa Andersona „Wyspa psów”. Pracował także przy filmach „Fantastyczny Pan Lis”, oraz „Gnijąca Panna Młoda” i „Frankenweenie” Tima Burtona. Animował też nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka” i nominowanego do Oscara „Nazywam się cukinia”; przez wiele lat pracował przy realizacji seriali telewizyjnych, m.in. „Strażak Sam”, „Listonosz Pat” oraz „Baranek Shaun” dla Aardman Animations.

Bilety

Animator PRO odbędzie się w dniach 10 i 11 lipca, w Auli Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Bilety na wydarzenie będzie można zakupić od 12 czerwca na stronie www.bilety24.pl


12.06.2019