Serial dla dzieci "Kuba i Śruba" w PULS 2

Na antenie TV PULS 2 w paśmie Junior TV jest emitowana pierwsza seria serialu animowanego dla dzieci „Kuba i Śruba”, która była współfinansowana przez PISF.  

Legendarne Studio Filmów Rysunkowych

Animację stworzyło Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które jest odpowiedzialne za kultowe i uwielbiane przez najmłodszych widzów produkcje jak: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek” czy pełnometrażowa „Gwiazda Kopernika”.

„Kuba i Śruba”

Serial „Kuba i Śruba” przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat oraz ich rodziców. Bajka przedstawia perypetie dwóch braci. Starszy z nich, Mateusz zwany Śrubą, jest liderem, choć nie zawsze podejmuje słuszne decyzje. Bardzo ruchliwy, skory do wygłupów, ciągle wpada w tarapaty. Zupełnie inny jest jego młodszy brat Kuba – typ intelektualisty, rozważny i spokojny, ale również wesoły i dowcipny. Mateusz bardzo mu imponuje, więc Kuba stara się mu dorównać. W każdym odcinku chłopcy przeżywają szereg niesamowitych przygód. Pierwsza seria serialu składa się z 13 odcinków trwających 12 minut.

Serial inspirowany wnukami

Pomysł na serial o perypetiach dwóch braci narodził się w głowie reżysera, scenarzysty i animatora Bronisława Zemana. Obserwował on swoich wnuków, Kubę i Mateusza, którzy bardzo się od siebie różnią: jeden z nich jest spokojny, drugi – nadpobudliwy. To dzięki nim powstał serial przeznaczony dla dzieci. Twórcami animacji są także reżyser Marek Burda oraz scenarzysta i reżyser Andrzej Orzechowski. Przy realizacji filmu wykorzystano nowoczesne techniki komputerowe z oprogramowaniem do animacji 3D.

Serial dla dzieci ze wsparciem PISF

Producentem serialu „Kuba i Śruba” jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a koproducentem Silesia Film. Pierwsza seria serialu była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na podstawie materiałów prasowych 


29.11.2017