Baltic Event Co-Production Market i POWR Baltic Stories Exchange

Do 3 września można zgłaszać projekty na Baltic Event Co-Production Market. Targi filmowe Baltic Event odbędą się w dniach 26-30 listopada 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie.

Baltic Event

Baltic Event to największe regionalne targi filmowe w północno-wschodniej części Europy oraz miejsce spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. Podczas wydarzenia producenci mają szansę zaprezentować swoje projekty, scenarzyści podzielić się najświeższymi pomysłami podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką. Baltic Event to miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Nagroda Eurimages Co-Production Development

Podczas Baltic Event Co-Production Market (27-30 listopada) projekty z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Rosji, Gruzji, Ukrainy i dodatkowo w tym roku także Włoch (Focus Country 2018), będą miały szansę zdobyć nagrodę Eurimages Co-Production Development dla najlepszego projektu w wysokości 20 tysięcy euro.

POWR Baltic Stories Exchange

POWR Baltic Stories Exchange (26-30 listopada) pomaga pisarzom i scenarzystom przygotować się do pitchingu, tak, żeby znaleźć producenta, uczestnicy mogą też liczyć na opinię zwrotną od przedstawicieli branży filmowej i uczestników targów Baltic Event. W programie weźmie udział 6 scenariuszy na początkowym etapie developmentu. Szkolenie organizowane przez Baltic Event przy współpracy z programem Kreatywna Europa – Media i TorinoFilmLab.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: https://be.poff.ee.

Na podstawie informacji prasowej


28.06.2018