Berlinale Talents 2019

Do 3 września potrwa nabór na Berlinale Talents – warsztaty dla młodych filmowców organizowane przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Dla młodych filmowców z całego świata

Podczas przyszłorocznego berlińskiego festiwalu w dniach od 9 do 14 lutego odbędzie się kolejna edycja warsztatów Berlinale Talents. Rokrocznie w imprezie bierze udział 250 uczestników, których kariera w filmie lub telewizji trwa poniżej dziesięciu lat. Młodzi profesjonaliści mają szansę spotkania najbardziej znanych i cenionych ekspertów z branży filmowej (masterclassy i interaktywne dyskusje panelowe) oraz uczestniczenia w zajęciach praktycznych.

Zgłoszenia do 3 września

Do udziału w Berlinale Talents mogą się zgłaszać studenci ostatnich lat szkół filmowych oraz czynni filmowcy – niekoniecznie z wykształceniem filmowym. W Berlinale Talents mogą uczestniczyć reżyserzy, producenci, scenarzyści, operatorzy, reżyserzy dźwięku, aktorzy, dystrybutorzy, scenografowie, agenci sprzedaży, montażyści oraz krytycy filmowi.

Warunkiem rozpatrywania zgłoszenia jest udział danej osoby w jednym projekcie długometrażowym albo dwóch krótkometrażowych lub praca przy serialu telewizyjnym, który zaistniał na rynku międzynarodowym lub zdobył nagrody. Dystrybutorzy chcący brać udział w Berlinale Talents powinni mieć na koncie dystrybucję co najmniej dwóch pełnometrażowych filmów, natomiast krytycy powinni móc pochwalić się 3 artykułami o tematyce filmowej opublikowanymi w ciągu ostatnich 2 lat.

Dodatkowo reżyserzy, producenci i scenarzyści mogą brać udział w jednym z Project Labs (Talent Project Market, Doc Station, Script Station lub Short Film Station), gdzie rozwijają własny projekt pod okiem mentorów. Informacja o osobach zakwalifikowanych do Berlinale Talents pojawi się pod koniec grudnia 2018.

Więcej o Berlinale Talents: www.berlinale-talents.de.


11.07.2018