Biblioteka Scenariuszy Filmowych

Pod koniec 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi powołała do istnienia Bibliotekę Scenariuszy Filmowych (BSF).

Wraz z powołaniem Biblioteki Scenariuszy Filmowych rozpoczął się etap realizacji, który polegać będzie na pozyskiwaniu tekstów scenariuszy.

Każdy scenariusz zostanie zapisany w formie cyfrowej w ramach Łódzkiej Regionalnej Biblioteki Cyfrowej CYBRA i udostępniony online na portalu filmpolski.pl Korzystanie z zasobów BSF będzie ogólnodostępne i odbywać się będzie wyłącznie w ramach użytku osobistego – służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym. Założenie ma na celu ochronę praw twórców.

Zespół Biblioteki Scenariuszy Filmowych zachęca właścicieli praw do scenariuszy (scenarzystów i producentów) do włączenia się w tę inicjatywę i udostępnianie zrealizowanych tekstów. Zasady działania Biblioteki Scenariuszy Filmowych znajdują się w Regulaminie oraz Oświadczeniu, które zainteresowanym przesyła koordynatorka projektu.

Osobą koordynującą pozyskiwanie scenariuszy do biblioteki jest Anna Uszyńska, tel. 504 290 514, biblioteka.scenariuszy@filmschool.lodz.pl

Wszelkie pytania można kierować również do Magdaleny Wleklik, sekretarz zarządu Koła Scenarzystów SFP, tel. 661 971 557, magdalena.wleklik@gmail.com

Informacja prasowa 


03.01.2020