„Bikini Blue” nagrodzone w Los Angeles

Współfinansowany przez PISF film „Bikini Blue” w reżyserii Jarosława Marszewskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na 18 Beverly Hills Film Festival w Los Angeles.

Beverly Hills Film Festival to jedna z największych imprez filmowych kina niezależnego w USA. Założony przez aktora i producenta Nino Simone, BHFF jest międzynarodowym konkursem poświęconym prezentacji sztuki filmowej twórców pochodzących z różnych stron świata. Odbywający się corocznie w słynnym Chinese Theater w Hollywood, festiwal trwa pięć dni i gromadzi ponad dwadzieścia tysięcy uczestników.

W jury tegorocznej edycji znaleźli się min.: Pamela Wallace, amerykańska scenarzystka, lauretka Oscara za scenariusz do filmu „Świadek” w reż. Petera Weira, Alfonso Arau, maksykański aktor („Dzika banda” reż. Sam Peckinpah, „Bonanza”, „Miłość szmaragd i krokodyl”) i reżyser („Spacer w chmurach” z Keanu Reeves’em, „Picking Up The Pieces” z udziałem Woody’ego Allena i Sharon Stone) oraz Cary-Hiroyuki Tagawa, aktor („Ostatni cesarz”, reż. Bernardo Bertolucci).

Osiemnasta edycja festiwalu odbywała się w dniach 4-8 kwietnia 2018.

Więcej informacji: beverlyhillsfilmfestival.com.


13.04.2018