„Boże Ciało” na prestiżowym wydarzeniu Contenders

2 listopada polski kandydat do Oscara, współfinansowany przez PISF film „Boże Ciało” Jana Komasy weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu Contenders, organizowanym przez magazyn Deadline i otwierającym sezon nagród w USA.

Film Jana Komasy cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród polskich widzów, ale także wśród zagranicznej branży filmowej. Prawa do dystrybucji „Bożego Ciała” zostały sprzedane do prawie 40 terytoriów, a film został zaproszony do programu 60 festiwali.

Film został sprzedany do krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii i Nowej Zelandii, co oznacza, że polski film będzie pokazywany niemalże na całym świecie.

Wśród najważniejszych festiwali, w programie których znalazło się miejsce dla polskiego filmu, można wymienić międzynarodowe festiwale filmowe w Toronto, Chicago i Busan, AFI Fest czy Black Nights.

Dzieło Komasy zostało nagrodzone między innymi na festiwalach w Wenecji, Al-Dżunie, Reykjaviku czy Luksemburgu. W ostatnich kilku dniach Bartosz Bielenia został nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu Niezależnego w Bordeaux we Francji i podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago.

2 listopada polska produkcja bierze udział w Contenders – wydarzeniu organizowanym przez magazyn Deadline. To jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez, która rozpoczyna sezon nagród w Stanach Zjednoczonych i jest ważną częścią każdej kampanii oscarowej. Obok „Bożego Ciała” Conteders pokaże takie głośne produkcje jak nagrodzony Złotym Lwem „Joker” Todda Phillipsa, „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino, „Irlandczyk” Martina Scorsese czy „Ból i blask” Pedro Almodovara.

Na podstawie informacji prasowej


28.10.2019