„Call Me Tony” – pierwszy pokaz Doc Lab Poland Hot Selection 2018

12 września, w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się pierwszy pokaz z cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Widzowie zobaczą nagradzany na międzynarodowych festiwalach film „Call Me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Projekt był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND 2017.

Kiedy? Gdzie?

  • 12 września
  • Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21; godz. 19.00
  • Wstęp wolny. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmów.

12 września rozpocznie się trzecia edycja DOC LAB POLAND HOT SELECTION – cyklu pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki”) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji nagradzanych i cenionych przez publiczność polskich dokumentów, często rozwijanych w ramach programu konsultacyjnego DOC LAB POLAND.

Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego zostaną też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności – w październiku, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

„Call Me Tony”

2017, 62 min

Czy podporządkowując życie marzeniom warto być otwartym na plan B?

Osiemnastoletni kulturysta, który pragnie zostać aktorem z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Konrad mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Kreując swój wizerunek inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Wszystko to prowadzi do załamania spowodowanego wewnętrznym konfliktem między nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć by zyskać akceptację otoczenia. Życie Konrada zmienia się kiedy na nowo odkrywa swoją dawną pasję do aktorstwa. Czy odnajdzie właściwą dla siebie drogę? „Call Me Tony” to opowieść o tym momencie w życiu kiedy wszyscy oczekują od nas odpowiedzi, a jedyne co mamy to pytania.

Film był pokazywany i nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi prestiżowych: IDFA w Amsterdamie (Nagroda dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Studenckich), Millenium Docs Against Gravity w Warszawie (Nagroda miesięcznika „Zwierciadło” dla najlepszego filmu o tematyce psychologicznej), DOK Leipzig, ZagrebDox, DOKer w Moskwie i Doc Aviv w Izraelu.

Scenariusz i reżyseria: Klaudiusz Chrostowski, zdjęcia: Michał Łuka, muzyka: Wojciech Frycz, Mateusz Hulbój, montaż: Sebastian Mialik, producenci: Michał Łuka, Klaudiusz Chrostowski, produkcja wykonawcza: P. C. Forum, współpraca produkcyjna: Kijora.

DOC LAB POLAND

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2018 roku w DOC LAB POLAND bierze udział w sumie 21 projektów dokumentalnych w fazie developmentu lub montażu, reprezentowanych przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu jest market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 50 producentów z Polski i ze świata. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości 86 tys. zł.

Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a głównym partnerem i współorganizatorem sesji krakowskiej – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest organizowany we współpracy z DOK Leipzig, najważniejszym niemieckim festiwalem filmów dokumentalnych, EDN – European Documentary Network, czeskim Institute of Documentary Film oraz Warszawskim Festiwalem Filmowym. Partnerami edycji 2018 są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, FINA Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Centrum Łowicka, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Krakowski Klaster Filmowy, Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury, kancelaria MKZ Partnerzy, ColorOffOn, Lightcraft, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Partnerem Warsaw Days i DOC LAB POLAND Hot Selection jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Więcej na: www.doclab.pl

Informacja prasowa

 


22.08.2018