„Córka trenera” w Norwegii, Danii i Szwecji

Od 11 października w wybranych norweskich kinach można oglądać współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej drugi film Łukasza Grzegorzka pt. „Córka trenera”.

W Norwegii, Danii i Szwecji wyłączne prawa do dystrybucji „Córki trenera” zakupiła firma Coolture i Norge. Szczegóły dotyczące pokazów znajdują się na stronie: www.facebook.com/kinoprojectskandynawia

Premiera filmu w polskich kinach odbyła się 1 marca 2019 roku. Wcześniej film był pokazywany na festiwalu Nowy Horyzonty we Wrocławiu. Międzynarodowa premiera filmu obyła się we wrześniu 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hamburgu. „Córka trenera” pokazywana była też. m.in. na 28. FilmFestival Cottbus, gdzie zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu dla młodzieży w konkursie kina młodzieżowego U18, na 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia (nagroda publiczności) oraz na Festiwalu Prowincjonalia (nagroda za najlepszą rolę męską dla Jacka Braciaka).

Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino, tegoroczna stypendystka PISF.

W rolach głównych wystąpili m.in. Karolina Bruchnicka i Jacek Braciak. Za sprzedaż międzynarodową odpowiada IKH Promotion.


09.10.2019