Cykl filmów dokumentalnych "Naprawiaj naturę"

Rusza nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” w Służewskim Domu Kultury.

Cykl spotkań „Naprawiaj naturę”

Rusza nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” w Służewskim Domu Kultury. To propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. Po projekcjach odbędą się dyskusje ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia o godz. 19 – w programie pokaz filmu „Był sobie las”. Bilety w cenie 15 zł (dostępne online: www.kupbilecik.pl )

Dziś lasy pierwotne są szczególnie zagrożone, a nadal nie dużo o nich wiemy. Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywają? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscarem® słynnym „Marszu pingwinów” Luc Jacquet nakręcił film o lasach deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety.

„Był sobie las” to także portret Francisa Hallé, wyjątkowego biologa, botanika i dendrologa, wybitnego specjalisty od tropikalnych lasów deszczowych, który jest w filmie przewodnikiem po świecie natury. Badacz przekonuje, że rośliny nie mniej skutecznie niż zwierzęta mogą wymieniać się informacjami i mają systemy ostrzegania przed napastnikami.

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja „Dlaczego trzeba chronić lasy pierwotne” z udziałem specjalisty z WWF Polska.

Cykl pokazów 4 filmów i dyskusji ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska

„Był sobie las” rozpoczyna cykl o ekologii organizowany przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace  Polska. Spotkania z cyklu „Naprawiaj naturę” będą odbywały się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

Na 7 lutego zaplanowany jest pokaz filmu „Ginący świat” Louie Psihoyos i spotkanie „Masowe wymieranie gatunków – co możemy zrobić, aby powstrzymać ten proces?”. 7 marca pokaz filmu „Zjedz to!” Granta Baldwina i spotkanie z ekspertami z Greenpeace  Polska. 4 kwietnia odbędzie się pokaz filmu „Ziarno: Nieznana historia” reż. Jon Betz, Taggart Siegel. Po filmie także spotkanie organizowane w ramach współpracy z Greenpeace Polska. 

Na podstawie informacji prasowej 


09.01.2018