„Desert Coffee” w Meksyku i w kinach w USA

DocsMX – The International Documentary Film Festival of Mexico City

Reżyser filmu Mikael Lypinski będzie obecny na festiwalu w Meksyku, gdzie „Desert Coffee” prezentowany jest w konkursie głównym. Zaplanowano 3 pokazy filmu (15,16 i 17 października) oraz Q&A z publicznością.

Więcej: http://docsmx.org/seleccion-oficial-competitiva-2018/

Dystrybucja kinowa w USA

Film uzyskał dystrybucję kinową w USA. Przez 2 tygodnie prezentowany będzie codziennie w Camelot Theatres w Palm Springs, California.

Premiera filmu odbyła się w piątek 12 października.

Więcej: https://camelottheatres.com/.  

Premiera w szwedzkiej telewizji 

Szwedzka premiera telewizyjna odbyła się 3 października jako „En fika i öknen” na Kunskapskanalen, należącym do publicznej telewizji SVT, Sveriges Television.

Więcej: www.kunskapskanalen.se/program/15648/en-fika-i-oknen

Wcześniej film pokazywany był w stacjach telewizyjnych w Norwegii, VGTV oraz w Szwajcarii, RSI (Radiotelevisione svizzera).

Spotlight Documentary Film Awards

W czerwcu br. ogłoszono zwycięzców Spotlight Documentary Film Awards (Georgia, Atlanta, USA). Nagroda Spotlight Gold Award powędrowała do „Desert Coffee” Mikaela Lypinskiego.

Ze strony KFF „Celem Spotlight Documentary Film Awards jest promocja niezależnych filmowców poprzez udział w tym unikalnym konkursie. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają najlepsze filmy dokumentalne z całego świata”.

O filmie

Fot. materiały prasowe

Film dokumentalny „Desert Coffee” (53 min) jest niezależną produkcją polską. Reżyserem filmu jest Mikael Lypinski. Obraz miał polską premierę w maju 2017 roku na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film przedstawia ciepły i intymny portret Roba i jego przyjaciół, barwnej grupy społecznych odrzutków, którzy odnaleźli swój dom w „ostatnim wolnym miejscu w Ameryce”. Film został w całości zrealizowany w Kalifornii.

Reżyser i autor zdjęć do filmu – Mikael Lypinski – urodził się i wychował w Sztokholmie. Ukończył reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował wiele filmów krótkometrażowych i reklamowych. „Desert Coffee” to jego debiut dokumentalny. Film zmontował Jakub Pietrzak, autorem muzyki jest Mikołaj Hołówko. Za produkcję odpowiada Małgorzata Kozioł i firma Salton Sea Films, w koprodukcji z Efekturą. Agentem sprzedaży filmu jest Sideways Films.

Na podstawie informacji prasowej


16.10.2018