Dyskusyjne Kluby Filmowe wracają do PISF!

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Przez kilka ostatnich lat obsługą wniosków zajmowała się Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, od tego roku dokumenty znów można składać bezpośrednio w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Szanowni Państwo na stronie internetowego składania wniosków wygasł klucz ssl. W tej sytuacji, aby złożyć wniosek, należy zaakceptować „rzekome” zagrożenie i kontynuować (dodać stronę do wyjątków). Przepraszamy za utrudnienia i informujemy, że pracujemy nad usunięciem tej niedogodności.

Nabór do 2 lipca

Nabór wniosków w Programie Operacyjnym Upowszechnianie kultury filmowej, priorytet: Festiwale i inicjatywy filmowe, zadanie 2.4., odbędzie się w dniach 18 czerwca – 2 lipca br.

W tym roku koszty kwalifikowane, poniesione przez Dyskusyjne Kluby Filmowe, mogą być pokryte z dofinansowania PISF, jeżeli obejmują okres od 18 lutego (początek sesji w Programie Operacyjnym Upowszechnianie kultury filmowej) do 31 grudnia br. Od 2020 roku kwalifikowalność kosztów będzie obejmowała okres od 1 stycznia do 31 grudnia.

Maksymalne dofinansowanie: 10 000 zł

Maksymalna kwota dofinansowania PISF, o którą DKF-y mogą wnioskować, wynosi 10 000 zł.

Procedura składania wniosku:

Wnioski o dofinansowanie należy składać przez stronę wnioski.pisf.pl. Aby złożyć wniosek należy posiadać konto w systemie. Po wejściu na stronę startową należy:

Kliknąć przycisk „Złóż wniosek” – „eFormularz”, a następnie odszukać wnioski składane w ramach PO Upowszechnianie kultury filmowej 2019 ⇒ priorytet I, Festiwale i inicjatywy filmowe ⇒ zadanie: działalność kin studyjnych i klubów filmowych.

We wniosku należy podać NIP oraz REGON, a także dołączyć statut i KRS. 

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 22 10 26 465.

PISF wspiera DKF-y

Dyskusyjne Kluby Filmowe współfinansowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej od początku jego istnienia. W ostatnich latach obsługą programu zajmowała się Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, w ramach działalności Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Nagrody PISF. Kategoria Dyskusyjny Klub Filmowy

Jednocześnie z informacją o naborze wniosków zachęcamy do zgłaszania kandydatów do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy oraz pozostałych kategorii. Nabór zgłoszeń trwa do 24 czerwca br. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest tutaj.


18.06.2019