„Dwie Korony” w Wielkiej Brytanii

Fabularyzowany dokument „Dwie Korony” w reżyserii Michała Kondrata będzie można oglądać w na ekranach kin brytyjskiej sieci Odeon.

Film cieszy się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie. Do tej pory można było go zobaczyć m.in. w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Japonii i na Węgrzech. W październiku 2017 roku „Dwie Korony” pokazane zostały we Lwowie podczas 6. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich Pod Wysokim Zamkiem, 16 października odbył się pokaz na National Film Corporation Cinema w  Colombo, 18 listopada w Terni na POPOLI E RELIGIONI TERNI FILM FESTIVAL. W grudniu film pokazywany był w Tokio oraz na Nagasaki w ramach Poland Film Festival’2017. Teraz trafi do widzów w Wielkiej Brytanii.

Film będzie można zobaczyć w 24 kinach brytyjskiej sieci Odeon, a z reżyserem Michałem Kondratem spotkać się osobiście podczas 5 pokazów Q&A. Pierwsze dwa z nich już w najbliższy weekend.

  • 14.04.2018 – ODEON London Kingston – 20:15
  • 15.04.2018 – ODEON Manchester Great Northern – 15:00

Dokładny harmonogram pokazów dostępny jest na stronie: www.dwie-korony.com.

„Dwie Korony”

„Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Film opowiada o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. O wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

O. Maksymilian Maria Kolbe, męczennik, misjonarz, dziennikarz i genialny umysł. Oddał swoje życie za współwięźnia. Prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Założył Rycerstwo Niepokalanej. Zaprojektował, także pojazd do przemieszczania się między planetami. Słowem, Święty jakiego nie znał świat!

Reżyser Michał Kondrat o filmie:

„«Dwie Korony» to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem, opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf.

Mało kto wie, że o. Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. «Dwie Korony» pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film «Dwie Korony» będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru”.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Michał Kondrat. Autorem muzyki jest Robert Janson. Producentem i dystrybutorem filmu jest firma Kondrat – Media. Film jest produkcją niezależną.

W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz (ojciec Maksymilian Mari Kolbe), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ks. Włodzimierz Jakowski), Artur Barciś (Ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka o. Maksymiliana), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki (Biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław).

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana m.in. o. Ryszard Koczwara (Franciszkanin), o. Piotr Bielenin (gwardian zakonu Franciszkanów w Krakowie), o. Zdzisław Kijas (franciszkanin, teolog), Adam Ustynowicz (ekspert Europejskiej Akadami Kosmicznej), Tomei Ozaki (franciszkanin), Manfred Deselaers (ksiądz niemiecki, przewodnik po Auschwitz), Tomasz Terlikowski (publicysta, autor książki „Maksymilian M. Kolbe, Biografia świętego męczennika”), Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

Informacja prasowa


13.04.2018