"Dzikie róże" w kinach

29 grudnia na ekrany polskich kin wszedł film „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej.

Współfinansowany przez PISF film otrzymał do tej pory m.in. Nagrodę dla Najlepszego Filmu na 27. Festiwalu Filmowym w Cottbus, prestiżową Stockholm Impact Award na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie, Nagrodę Jury na 10. Festiwalu Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu i Chicago Film Critics Award na 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

„Dzikie róże”

Główna bohaterka Ewa (Marta Nieradkiewicz) zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracuje w Norwegii i rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, która chce znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tę chwilę „zapomnienia” przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta zaginie jej 2-letni synek Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?

Anna Jadowska

Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest Anna Jadowska. W jej dorobku znajdują się zarówno telewizyjne i kinowe filmy dokumentalne jak i fabuły. Jej debiutem był film „Dotknij mnie” (2003), nagrodzony m. in. Nagrodą Główną w Konkursie Kina Niezależnego na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Złotą Kaczką dla najlepszego filmu offowego. Następnie wyreżyserowała obraz „Teraz ja” (2004), nagrodzony za debiut reżyserski w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ostatni dokument Jadowskiej, „Trzy kobiety” (2013) wygrał nagrodę Magic Hour Award na Planete + Doc Film Festival w Warszawie. Autorką zdjęć do filmu jest Małgorzata Szyłak, odpowiedzialna za zdjęcia m.in. do „Komunii” Anny Zameckiej.

Dystrybutorem i producentem filmu jest Alter Ego Pictures, koproducentem CANAL +. film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o filmie: www.facebook.com/dzikierozefilm.


29.12.2017