Elektronik z tytułem KINO MIESIĄCA wg magazynu Film New Europe

Trzy lata temu, po 15. latach milczenia, Kino Elektronik, którego budynek powstał w latach 60. XX wieku powróciło na mapę warszawskich kin, powołane do drugiego życia przez Warszawską Szkołę Filmową. W 2017 roku, zaledwie po dwóch latach funkcjonowania, kino zostało członkiem Europa Cinemas – sieci najlepszych kin arthousowych w Europie, do której należy zaledwie 38 kin w Polsce.

Natomiast pół roku później Kino Elektronik otrzymało prestiżowy tytuł KINO MIESIĄCA wg magazynu Film New Europe, niezwykle liczącego się w branży audiowizualnej.

Lokalne kino skupione na wartościowym kinie

Kino Elektronik jest kinem lokalnym, bez popcornu i reklam, skupionym na wartościowym kinie głównie z Europy, filmach, o których się dyskutuje i w których przegląda się nasze życie, jak „To tylko koniec świata” Xaviera Dolana (drugi wynik w Polsce pod względem frekwencji), „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (1200 widzów w trzy dni), „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa (w repertuarze do dziś), oscarowy „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa czy „Paterson” Jima Jarmuscha – bo Jarmuscha nie może zabraknąć w żadnym z kin studyjnych.

„Oprócz specjalnie wyselekcjonowanego repertuaru Elektronik wyróżnia niezwykła, domowa atmosfera podsycana zapachem wyśmienitej kawy i domowego ciasta. To miejsce dla wielbicieli kina, w którym rozmowy o filmach toczą się nie tylko na sali kinowej. Po trzech latach od otwarcia udało nam się stworzyć społeczność Widzów, którzy kochają dobre kino i kochają o nim rozmawiać, ufają naszym wyborom i dodają wiary w to, że małe, lokalne kina w starym stylu wciąż mają sens” – podkreśla kierująca kinem Marlena Gabryszewska.

Więcej informacji: www.filmneweurope.com.

Informacja prasowa


29.06.2018