„False Positive” na Biennale College Cinema!

Polski projekt „False Positive” został zakwalifikowany na prestiżowe warsztaty Biennale College Cinema 2018/19 odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

W 7. edycji warsztatów weźmie udział 12 projektów, w tym jeden z Polski. W 10-dniowych warsztatach, które odbędą się w dniach 6-15 października wezmą udział drużyny złożone z reżysera i producenta. Polski projekt reprezentować będą – reżyserka Kasia Płazińska i producent Kamil Skałkowski (reprezentujący Kalejdoskop Film). Film będzie pełnometrażowym reżyserskim debiutem fabularnym Kasi Płazińskiej. Pierwsza prezentacja projektu odbyła się podczas warsztatów New Horizones Studio+ br.

Trzy projekty spośród dwunastu zakwalifikowanych otrzymają 150 tys. euro na wyprodukowanie filmu, którego premiera odbędzie się podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Kasia Płazińska

Kasia Płazińska ukończyła studia filmowe w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Pracuje w kręgu sztuk audiowizualnych i filmu. Jest laureatką wielu nagród, stypendiów i konkursów (nagroda Fundacji Jerom, nagroda za reżyserię na festiwalu Black Maria, nagroda jury na festiwalu, Ann Arbor Film Festival, stypendium seminarium Festiwalu Filmowego w Telluride).

Poprzednie edycje warsztatów 

W poprzednich latach w programie brali udział Kuba Czekaj z projektem „Baby Bump”, produkowany przez Balapolis (projekt dostał się do finałowej trójki i miał premierę w Wenecji) oraz „Czas bogów” Piotra Stasika, produkowany przez Centralę. W tym roku w ramach sekcji Biennale College Cinema premierę w Wenecji miał turecki film „Home”, do którego zdjęcia zrealizował polski operator Jakub Giza.

Więcej informacji: www.labiennale.org/en/news/what’s-new-biennale-college-cinema-20182019


05.09.2018