„Figury niemożliwe i inne historie II” w kinach

22 września do kin wejdzie współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej krótkometrażowa animacja Marty Pajek „Figury niemożliwe i inne historie II”. Polski film będzie pokazywany wspólnie z fińsko-litewską koprodukcją „2 noce do rana”, reż. Mikko Kuparinen. Dystrybutorem obu filmów jest Spectator.

„Figury niemożliwe i inne historie II”

Bohaterką filmu Marty Pajek jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnieniu w rzeczywistości pełnej pułapek.

Animacja Marty Pajek otrzymała nagrodę specjalną Spectatora na Festiwalu Animator w Poznaniu. Światowa premiera filmu odbyła się na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim. Film zdobył też nagrody na festiwalach Glas, Message to Man, Tricky Women, Holland Animation Film Festival czy Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie.

Twórcy filmu

Za scenariusz, reżyserię i opracowanie plastyczne odpowiada Marta Pajek. Producentem „Figur niemożliwych i innych historii II” Marty Pajek jest Animoon. Zagraniczną promocję filmu i dystrybucję festiwalową prowadzi Agencja Promocji Filmów Krakowskiej Fundacji Filmowej. Głosu bohaterce filmu użycza Agnieszka Matysiak. Animacja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Źródło informacji: Spectator

09.08.2017