Film polskiego dokumentalisty na festiwalu Tribeca

Michał Pietrzyk, polski dokumentalista mieszkający i pracujący w USA, pokaże swój film „All On a Mardi Gras Day” w konkursie na Festiwalu Filmowym Tribeca w Nowym Jorku.

„All On a Mardi Gras Day”

Michał Pietrzyk jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmu „All On a Mardi Gras Day”. Pokaz obrazu na festiwalu Tribeca będzie nowojorską premierą krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Autorem zdjęć do filmu i producentem jest również Polak – Gabriel Bienczycki. Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce w ramach Berlinale Shorts na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Film jest pierwszym niezależnym filmem dokumentalnym i jednocześnie debiutem reżyserskim Michała Pietrzaka.

Opis filmu

W ogarniętym procesem gentryfikacji Nowym Orleanie, poznajemy głównego bohatera – Demonda – będącego częścią sekretnej kultury nazywanej Mardi Gras Indians, do której należą afroamerykańscy mężczyźni spędzający cały rok na szyciu i przygotowywaniu pierzastych kostiumów, które mają im pomóc w podjęciu decyzji, kto jest „najpiękniejszy”.

Film z muzyką polskiego kompozytora w konkursie głównym

W konkursie głównym (US Narrative Competition) bierze udział libańsko-amerykańsko-argentyńska koprodukcja „Initials SG”, do której muzykę skomponował polski kompozytor Maciej Zieliński (M&S).

Festiwal Filmowy Tribeca

Festiwal Filmowy Tribeca odbywa się od 2001 r. Powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa. Celem imprezy jest wsparcie debiutujących reżyserów, dotarcie z prezentowanymi filmami do jak największej liczby odbiorów, a także promocja Nowego Jorku jako centrum przemysłu filmowego.

Więcej informacji: www.tribecafilm.com/stories/tribeca-shorts-2019

Na podstawie informacji prasowej


12.03.2019