Fundacja Gerlsy zaprasza na warsztaty scenariuszowe „Kreatywna Randka”

Fundacja Gerlsy organizuje pierwsze warsztaty scenariuszowe. Uczestnicy przez trzy dni będą pracować nad kreatywnym rozwojem scenariuszy. Spotkanie odbędzie się już we wrześniu w Warszawie.

Fundacja Gerlsy

„Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Założyłyśmy też fundację, bo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Chcemy pisać HERstorie i wspierać kobiece, dobre kino. I dlatego organizujemy pierwsze warsztaty”, czytamy w informacji prasowej.

„Masz pomysł na film ? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź do ludzi. Gerlsy umożliwią ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie” – tak zaprasza na warsztaty scenarzystka Julita Olszewska.

Przez trzy dni uczestnicy będą pracować wspólnie nad swoimi pomysłami na film. Będziecie analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to by powstała kolejna, lepsza wersja Waszego pomysłu. Oprócz doświadczonych scenarzystek będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserkami oraz producentkami docenianymi na całym świecie, by doświadczyć różnych punktów widzenia branży filmowej.

Swój udział na warsztatach potwierdziły już reżyserka i scenarzystka Elżbieta Benkowska, jak i producentki Natalia Lasota i Marta Habior.

Prowadzący:

  • Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze, Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka, Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce; założycielka fundacji Gerlsy
  • Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka, założycielka fundacji Gerlsy
  • Elżbieta Benkowska, absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.
  • Marta Habior – producentka filmowa z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA
  • Natalia Lasota – producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice, po latach realizacji projektów reklamowych, powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Data

9 – 11 września 2019 roku, w godzinach 9.00 – 15.00 w Warszawie.

Wstęp – bezpłatny

Uczestnicy zostaną wybrani spośród zgłoszeń zawierających pomysł na film. Doświadczenie w branży nie jest wymagane.

Na zgłoszenia czekamy do 23 sierpnia 2019 roku.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej gerlsy.com

Informacja prasowa


25.07.2019