Joanna Kulig z nagrodą w Palm Springs

W dniach 3-14 stycznia odbył się Festiwal Filmowy w Palm Springs, podczas którego pokazano 226 filmów z 78 krajów. Festiwal co roku prezentuje m.in. najliczniejszą selekcję filmów nominowanych do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Podczas wydarzenia Joanna Kulig otrzymałą nagrodę FIPRESCI dla najlepszej aktorki w filmie nieanglojęzycznym. Rolą Zuli w „Zimnej wojnie” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zachwyciła cały świat. Film zdobył m.in. Złote Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wyróżniono go za reżyserię na festiwalu w Cannes, nagrodzono pięcioma Europejskimi Nagrodami Filmowymi, w tym dla najlepszej europejskiej aktorki. Ostatnio Joanna Kulig otrzymała także nagrodę Paszport Polityki w kategorii Film. 

Obraz otrzymał także wiele nagród i nominacji przyznawanych przez stowarzyszenia krytyków filmowych oraz akademie filmowe. 

Fot. Łukasz Bąk

Rolą Zuli podziwiają widzowie, dziennikarze, krytycy oraz przedstawiciele świata filmowego z całego świata. Po premierze filmu w Cannes, o polskiej aktorce entuzjastycznie pisała Julianne Moore. Ostatnio na swoim Instagramie Joanną Kulig i jej rolą w „Zimnej Wojnie” zachwycała się Natalie Portman. 


14.01.2019