Kameralne Lato otwiera nabór na międzynarodowe warsztaty filmowe

Organizatorzy Kameralnego Lata otwierają nabór do międzynarodowego programu edukacji filmowej. Warsztaty odbędą się między 1 a 7 lipca 2018 roku w Radomiu.

„Warsztaty filmowe Kameralnego Lata to profesjonalna opieka artystyczna, najlepszy sprzęt i międzynarodowe towarzystwo” – mówi Maciej Dominiak, producent festiwalu. „Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m.in. Bartosz M. Kowalski – reżyser i scenarzysta, Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć filmowych, czy Anna Mucha – ambasador radomskiej imprezy. Naszym partnerem technologicznym pozostaje Canon i to na jego urządzeniach młodzi adepci sztuki filmowej będą uczyć się fachu. W tym roku będziemy również gościć młodzież z Francji, Włoch i Węgier”.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato mają wybitnie społeczny charakter. Znajduje to również odzwierciedlenie w formule festiwalowych programów edukacji filmowej. Intencją organizatorów jest przekazywanie wartości społecznych w sposób ambitny, oryginalny i kreatywny, a jednocześnie pozbawiony banalnego dydaktyzmu. Międzynarodowe grupy warsztatowe zrealizują trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej. Filmy zostaną zaprezentowane podczas ceremonii finałowej festiwalu i będą szeroko promowane w mediach.

Dla kogo?

Szkolenia przeznaczone są dla osób pomiędzy 18 a 30 rokiem życia. By wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem warsztatów (dostępnym na stronie internetowej www.kameralnelato.pl) oraz wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz krótkiego filmu o tematyce społecznej (reportażu, filmu dokumentalnego, spotu filmowego).

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie. Z racji na obecność zagranicznych gości większość zajęć będzie prowadzona w języku angielskim. Nabór kończy się 11 czerwca 2018 roku, a wyniki selekcji zostaną ogłoszone po 15 czerwca.

Kameralne Lato potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Filmforum, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ oraz partnerów zagranicznych projektu: Kinographe (Francja), Szitafilm (Węgry) i Laboratorio Dei Sogni (Włochy).

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym Canon.

Regulamin i formularz: https://kameralnelato.pl/warsztaty-filmowe-kameralne-lato-2018.

Informacja prasowa


23.05.2018