Konkurs „Odcienie Wolności”

„Pokaż światu, czym jest dla Ciebie wolność! Weź udział w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych «Odcienie wolności» i wygraj 10 tys. złotych” – zachęcają Organizatorzy. Najlepsze produkcje zostaną pokazane na antenie Discovery Channel i podczas 15. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się 11-25 maja w pięciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy.

„Odcienie wolności”

Konkurs organizowany jest przez Discovery Polska oraz Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Inspiracją dla tematu jest przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach konkursu profesjonaliści i amatorzy mogą nadsyłać krótkometrażowe filmy dokumentalne o tym, co oznacza dla nich wolność. Minimalna długość zgłaszanych produkcji to 1 minuta, a maksymalna – 30 minut. Jury w składzie: Robert Gliński, Artur Liebhart, Paweł Łoziński i Dorota Żurkowska wyłoni najlepszą pracę, której autor otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkową nagrodę, 5 tys. złotych, przyzna publiczność w głosowaniu na stronie konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w dniu 19 maja 2018 r. Zwycięskie filmy zostaną również wyemitowane na antenie Discovery Channel i podczas 15. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca za pośrednictwem strony internetowej www.odcieniewolnosci.pl. Szczegóły i regulamin konkursu również są dostępne pod tym adresem.

Informacja prasowa


26.02.2018