„Last Day of Summer” z nagrodą Young Artist Awards

Młody aktor Jonah Paull otrzymał Young Artist Award za rolę w filmie „Last Day of Summer”. Film został zrealizowany przez Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii: Aleksandrę Czenczek, Magdę Kowalczyk i Adrianę Kulig.

Nagroda w kategorii Best Performance in a Short Film: Young Actor

8-letni Jonah Paull – otrzymał tzw. „dziecięcego Oscara” („Kiddie Oscar”). Nagrodę przyznaje Young Artist Academy z Los Angeles. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana od blisko 40 lat. W przeszłości nominacje lub nagrody Young Artist Awards otrzymali m.in. Leonardo DiCaprio, Natalie Portman, Drew Barrymore czy Winona Ryder.

W 2002 roku nagrodą Young Artist Awards została wyróżniona Aleksandra Gietner za rolę w filmie „Cześć Tereska’” Roberta Glińskiego.

Jonah jest Anglikiem, ale podstawowy trzon ekipy, która zrobiła film „Last Day of Summer” tworzą trzy Polki. Scenariusz i reżyseria to dzieło Aleksandry Czenczek, autorką zdjęć jest Magda Kowalczyk, a producentką filmu Adriana Kulig.

„Last Day of Summer”

Film opowiada historię 80-letniej, cierpiącej na demencję Grace, która ucieka z domu opieki. Kiedy spotyka 6-letniego Joe nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Podczas kłótni rodziców chłopca, Joe i Grace zamykają się w samochodzie i odmawiają wyjścia.

Rolę Grace zagrała Patricia Loveland, która współpracowała między innymi z Dustinem Hoffmanem („Kwartet”) czy Neilem Jordanem („Bizancjum”). Patricia Loveland ma na swoim koncie również role w reklamach oraz zdobywających nagrody filmach krótkometrażowych.

Film został nakręcony na malowniczej plaży w miejscowości West Kirby niedaleko Liverpoolu, a jego premiera odbyła się w październiku 2017 roku w trakcie festiwalu Earls Court Film Festival w Londynie.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 14 lipca w Los Angeles.

Aleksandra Czenczek, Magda Kowalczyk i Adriana Kulig od wielu lat pracują w branży telewizyjno-filmowej, wcześniej w Polsce, a od kilku lat w Londynie. Wspólnie zrealizowały 4 filmy, które są pokazywane na wielu festiwalach.

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Czenczek. W rolach głównych: Patricia Loveland and Jonah Paull. Producent: Adriana Kulig, AKA FILM Production. Czas trwania: 13 min. Rok 2017.

Oficjalna strona filmu: http://lastdayofsummerfilm.co.uk/.

Profil filmu na Facebooku: www.facebook.com/LastDayofSummerShortFilm.

Galeria zdjęć: http://lastdayofsummerfilm.co.uk/gallery/.

Young Artist Awards: www.youngartistawards.org/2018nominees.

Informacja prasowa


17.07.2018