Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie. Sesja 2/2018





Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 2/2018 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Mirosław Krzyszkowski

  1. 20114 / Tajny agent / Jacek Raginis-Królikiewicz / Studio Filmowe „N” Sp. z o.o.
  2. 20116 / Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 / vacat / Artur Piotrowski Films
  3. 20113 / Daleko od domu / Shyam Benegal, vacat / IKH Pictures Promotion
  4. 20004 / Emancypacja / Michał Węgrzyn / Michał Węgrzyn
  5. 20152 / Maskotka / Przemysław Młyńczyk / Przemysław Młyńczyk
  6. 20183 / Kupmy sobie dziadka / Dariusz Regucki / Dariusz Regucki
  7. 19680 / W ukryciu / Maciej Adamek / Maciej Adamek

Fabuła – Mariusz Łukomski

  1. 20142 / Głęboka woda / Przemysław Drążek / Water Color Studio Sp. z o.o.
  2. 20049 / Malignum / Kordian Kądziela / Cineo Studio Sp. z o.o.
  3. 20128 / Bareja / vacat / Naima Film
  4. 20139 / Dziewczyny nie płaczą / Łukasz Zadrzyński / WFS Walter Film Studio Sp. z o.o.
  5. 20074 / Jest tylko jeden Artur Bruno / Tadeusz Król / SuperConic Sp. z o.o.
  6. 20319 / Enigma – prawdziwa historia / vacat / Enigma Film Sp. z o.o.
  7. 20321 / Mira / Anna Jadowska / Donten Lacroix Films
  8. 20019 / Kobiety bez mężczyzn / Maciej Odoliński / Maciej Odoliński
  9. 20020 / Kraina cieni / Radosław Dunaszewski / Radosław Dunaszewski
  10. 20083 / Azyl / Tomasz Matuszczak / Tomasz Matuszczak
  11. 20151 / Wśród nocnej ciszy / vacat / Adam Dobrzycki
  12. 20186 / Dworek / Bartosz Nowacki / Bartosz Nowacki
  13. 20211 / Białe pola / Katia Priwieziencew / Katia Priwieziencew, Wiktor Bojanowski

Fabuła – Krzysztof Zanussi

  1. 20143 / Ona/On / Anna Kazejak / Lava Films Sp. z o.o.
  2. 20140 / Natchnienie / Jacek Koprowicz / Orient Film Sp. z o.o.
  3. 20141 / Wybór Anny / Marek Lechki / Telemark Sp. z o.o.
  4. 20091 / Polita / Janusz Józefowicz / Studio Buffo Sp. z o.o.
  5. 19835 / Autograf / Krzysztof Lang / TFT Sp. z o.o.
  6. 20154 / Ucieczka z Auschwitz / vacat / Nordfilm Sp. z o.o.
  7. 20005 / Sprzedawcy marzeń / vacat / Michał Chudoliński
  8. 20015 / Kapelusz Kapitana Drake’a / vacat / Aneta Wróbel, Andrzej Żak
  9. 20055 / Powrót / Jacek Kuras / Jacek Kuras
  10. 20043 / Kibic / vacat / Klaudiusz Kuś
  11. 20044 / Obywatel / Jerzy Zalewski / Wojciech Piotr Kwiatek, Marek Nowak
  12. 20075 / Jutro niedziela / vacat / Ewa Kopaczewska-Bilińska
  13. 20087 / Teresa. Moja miłość / Agnieszka Woszczyńska / Łukasz Czapski, Agnieszka Woszczyńska
  14. 20090 / Lany poniedziałek / Justyna Mytnik / Justyna Mytnik, Rosanna Hall
  15. 20212 / Izaak szuka nowej mamy / vacat / Walerian Domański
  16. 20217 / Polski Nobel / Iwona Sadowska / Iwona Sadowska
  17. 19885 / Blokersi / Jan Paweł Trzaska / Jan Paweł Trzaska
  18. 19892 / Teleport / Stefan Łazarski / Stefan Łazarski
  19. 19738 / Oswoić zło / Hanna Małgorzata Bielska / Hanna Małgorzata Bielska

Dokument – Paweł Nowacki

  1. 19746 / Prof. Jan Talar. Ostatni lekarz (Oczekiwanie) / Andrzej Mańkowski / Hop! Media Beata Hrycyk-Mańkowska
  2. 20057 / Fenomen husarii / Makary Janowski / Robert Krajewski
  3. 20062 / Projekt bohaterskiej wyobraźni / Krzysztof Zegalski / Krzysztof Zegalski
  4. 20150 / 12 okien / Włodzimierz Gołaszewski / Włodzimierz Gołaszewski

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 20080 / 1989. Skok w kapitalizm / vacat / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  2. 20180 / Love Land / Viktoria Marinov / Entertain Pictures Sp. z o.o.
  3. 20047 / Sat Okh / Jarosław Banaszek / STUDIO ŻUK Ewa Żukowska
  4. 20109 / Asabiyyah. Duch braterstwa / Michał Korchowiec / iD Sp. z o.o.
  5. 20041 / To jest nowa normalność / Tomasz Suski / Tomasz Suski
  6. 20056 / Jan Szczepanik / Sławomir Rogowski / Adam Bortnowski
  7. 20111 / Festiwal. Granice Wolności / Grzegorz Brzozowski / Grzegorz Brzozowski
  8. 20119 / Ampansakabe – śladami Beniowskiego / Katarzyna Trzaska / Marek Kucharski, Katarzyna Trzaska
  9. 20182 / Felix finis – szczęśliwy koniec / Katarzyna Dąbkowska-Kułacz / Katarzyna Dąbkowska-Kułacz

Dokument – Paweł Woldan

  1. 20042 / Obrazy wojny / Marcin Kopeć / Inbornmedia Sp. z o.o.
  2. 20098 / Sztuka jest / vacat / Artefactum Film
  3. 20082 / Diabeł kłamie, nawet wtedy kiedy mówi prawdę / Mieczysław Vogt / Fundacja Twórczości Filmowej
  4. 20026 / Gut baj z wami. O miłości, która góry przenosi / Tomasz Magierski / Anna Tarnawska
  5. 20072 / Ref-rena życie tułacze / Krzysztof Piotrowski / Krzysztof Piotrowski
  6. 20073 / Mistrz Pityński / Czesław Czapliński / Sławomir Tomasz Szadkowski
  7. 20184 / Krzyż / Lesław Skuza / Lesław Skuza

Animacja – Jerzy Armata

  1. 20167 / Klechdy domowe / Marcin Giżycki / Fundacja Czarny Karzeł
  2. 20165 / Czas na las / vacat / Grzegorz Wacławek
  3. 20131 / Wielka księga uczuć / Wioletta Sowa / EGoFilm Sp. z o.o.

Animacja – Joanna Jasińska-Koronkiewicz

  1. 20133 / Bajka na końcu świata / Kacper Zamarło / EGoFilm Sp. z o.o.
  2. 20148 / Jasia / Magdalena Osińska / Extreme Emotions Bis Sp. z o.o.
  3. 20409 / Limonek i Bezia / Ilenia Cotardo / Likaon Sp. z o.o.
  4. 20106 / A niech to gęś kopnie / Artur Wyrzykowski / SMF Instytucja Kultury
  5. 20179 / Bapu / Tomasz Stankiewicz / Fundacja Nil Desperandum
  6. 20155 / Wykreślona Warszawa / Marcin Adamski / Unlimited Film Operations Sp. z o.o.
  7. 20156 / I Love This / vacat / Animoon Sp. z o.o.
  8. 19753 / Fryda i Złota Róża (Balsamiczna opowieść) / Jarosław Marszewski / Katarzyna Bogucka, Urszula Kołtko (Buyuly)

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Krzysztof Koehler

  1. 20006 / Iluzja / Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
  2. 20084 / Nad poziomy / Waldemar Szarek / Studio Filmowe „Kadr”
  3. 20039 / Raport Pileckiego / Leszek Wosiewicz / WFDiF
  4. 20071 / Cała fikcja o miłości / Ewa Pytka / Python Studioss Sp. z o.o.
  5. 20124 / Zdarzyło się w Polsce / Jerzy Zalewski / Studio Filmowe Dr Watkins Sp. z o.o.
  6. 20170 / Jedwabne / vacat / SDM Pictures Sp. z o.o.

Fabuła – Jan Jakub Kolski

  1. 20040 / Śmierć Zygielbojma / Ryszard Brylski / WFDiF
  2. 20149 / Koniec wojny / Hagar Ben-Asher / Madants Sp. z o. o.
  3. 20058 / Filip / Michał Kwieciński / Akson Studio Sp. z o.o.
  4. 20051 / Nie patrz za siebie / Grzegorz Lewandowski / Digital Soundmakers Robert Czyżewicz
  5. 20209 / Dom wybranych / Wojciech Nowak / Agresywna Banda Sp. z o.o.
  6. 20081 / Ekspresowe marzenia / Maciej Żak / Sant Lazare Studio Filmowe Sp. z o.o.

Fabuła – Tadeusz Lampka

  1. 20086 / Prawdziwe życie aniołów / Artur Więcek / Barton Film Sp. z o.o.
  2. 20117 / Zupa truskawkowa / Kordian Piwowarski / Anna Maria Films Kordian Piwowarski
  3. 20125 / Sonata / Bartosz Blaschke / Media Brigade Sp. z o.o.
  4. 20121 / Hieny / Jacek Lusiński / Koi Studio Sp. z o.o.

Fabuła – Michał Oleszczyk

  1. 20027 / Kukułka / Joanna Kaczmarek / Studio Filmowe „Kadr”
  2. 20050 / Powrót / Wiesław Paluch / SuperConic Sp. z o.o.
  3. 20048 / Maryjki / Daria Woszek / Studio Jutrzenka Sp. z o.o.
  4. 20127 / Wojna.pl / Rafał Kapeliński / TFP Sp. z o.o.
  5. 20213 / Pamiętniki wariata / Lech Mackiewicz / POP-TV Agnieszka Papiewska-Stachecka
  6. 20208 / Wspaniały świat / Szymon Gonera / Banana Split Polska Sp. z o.o.

Fabuła – Małgorzata Szumowska

  1. 20085 / Inna dusza / Rafał Samusik / Studio Filmowe „Kadr”
  2. 20094 / Matecznik / Grzegorz Mołda / Harine Films Sp. z o. o.
  3. 20115 / Osy / Agnieszka Glińska / Telemark Sp. z o.o.
  4. 20126 / Tyłem do słońca / Ryszard Maciej Nyczka / Ateńska Sp. z o.o.
  5. 20088 / Opiekunka fok / Agnieszka Trzos / Alter Ego Sp. z. o. o.
  6. 20214 / Las / Maciej Patronik / Trafik Sp. z o. o.
  7. 20110 / Akeda / Jan Hryniak / Apple Film Production Sp. z o. o.
  8. 20135 / Sweat / Magnus von Horn / Lava Films Sp. z o. o.
  9. 20136 / Pielgrzymka do Frane Selaka / Krzysztof Kaczmarek / Fundacja Poland Studio

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Alicja Albrecht

  1. 20003 / Wiara, para i gitara, wspomnienie o ojcu Grzegorzu / Mirosław Sokół / Laboratorium Medycyny Naturalnej Bonimed Krzysztof Błecha
  2. 20123 / Ambulans Polska-Syria / Aleksander Zalewski / Aksamit Sp. z o.o.
  3. 20096 / Rebelia – Twierdza Wrocław / Krzysztof Kunert / Media Brigade Sp. z o.o. Sp. k.
  4. 20089 / Z piekła do nieba / Justyna Szubert-Kotomska / Metro Films Sp. z o.o.
  5. 19751 / Siłaczki / Marta Dzido, Piotr Śliwowski / Fundacja Obiektyw-Na
  6. 20093 / Kresy / Rafał Bryll / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz
  7. 20108 / Julek. Portret artysty z czasów młodości / Janusz Gauer / Wild Mouse Production Olga Hajdas
  8. 20137 / Stalowe serce / Andrzej Ślęzak / Inbornmedia Sp. z o.o.
  9. 20215 / Sztuka ponad życiem – życie ponad sztukę / Jacek Januszyk / Cyklop Film

Dokument – Andrzej Fidyk

  1. 19743 / Antkowiak / Anna Więckowska / 1993 Tomasz Ossoliński
  2. 20153 / Lara / Ernest Saj / Independence Film Ernest Saj
  3. 20068 / Dwunasta siostra / Dagmara Drzazga / Domino Film Sp. z o.o.
  4. 20112 / Mistrzyni / Wojciech Staroń / Staron-Film Sp. z o.o.
  5. 20134 / Efekt motylka / Jarosław Szmidt / Cineo Studio Sp. z o.o.

Dokument – Andrzej Gajewski

  1. 20122 / Obywatelka poetka / Jerzy Zalewski Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o.
  2. 19732 / Człowiek z szafą / Witold Szymczyk / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan
  3. 20099 / Poszukiwany: Bolesław Leśmian / Natasza Ziółkowska-Kurczuk / Agencja Producencka AS Tadeusz Sosnowski
  4. 20052 / Maratończyk / Zdzisław Najda / M.P. Production Sp. z o.o.
  5. 20181 / Manggha – Feliks Jasieński o sztukę narodową / Artur Janicki / Muwi Maciej Chłopicki

Dokument – Bartosz Konopka

  1. 20100 / Stół / Karin Pelte / Lava Films Sp. z o.o.
  2. 20097 / Film o Łodzi / Piotr Szczepański / Anagram Film Anna Pachnicka
  3. 20045 / Skandal! / Bartosz Paduch / Fundacja Promocji Kultury W TO MI GRAJ
  4. 20054 / Guczo. Film o Auguście Zamoyskim / Maria Zmarz-Koczanowicz / WFDiF
  5. 20323 / Polański, Horowitz. Czarodzieje z getta / Mateusz Kudła i Anna Kokoszka-Romer / KRK FILM Sp. z o.o.
  6. 19807 / Ostatni człowiek na ziemi / obecny tytuł: Człowiek z widelcem w świecie zupy / Grzegorz Pacek / Braidmade Films PL Sp. z o.o.

Dokument – Mariusz Pilis

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Tomasz Bagiński

  1. 20059 / Mechanizmy rodziny / Paulina Ziółkowska / Fumi Studio Sp. z o.o.
  2. 20063 / Król / Alicja Błaszczyńska / Yellow Tapir Films Sp. z o.o.
  3. 20104 / Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie / Balbina Bruszewska / Studio Miniatur Filmowych

Animacja – Dorota Kobiela

  1. 20038 / Wiercimisie / Marzena Nehrebecka / Badi Badi Sp. z o.o. Sp.k
  2. 20061 / Psie Pole / Michalina Musialik / Fumi Studio Sp. z o.o.
  3. 20069 / Most/ Izumi Yoshida / Likaon Sp. z o.o.
  4. 19867 / Bezsenność Jutki / Tessa Moult-Milewska / Ego Film Sp. z o.o.
  5. 20144 / Stork / Lucija Mrzljak / Fumi Studio sp. z o.o.
  6. 20129 / Toru Superlis / Piotr Szczepanowicz / Animoon sp. z o.o.

Animacja – Zbigniew Kotecki

  1. 20060 / Coś we mnie zdechło / Aleksandra Kucwaj / Fumi Studio Sp. z o.o.
  2. 20163 / Figury niemożliwe i inne historie / Marta Pajek / Animoon Sp. z o.o.
  3. 20107 / Wituś królewicz i ryba / Witold Giersz, Piotr Giersz / Studio Miniatur Filmowych
  4. 20046 / Diabli nadali sezon 1 / Aniela Lubieniecka, Andrzej Kukuła, Anna Dudek, Agnieszka Jarząb, Joanna Polak, Artur Wrotniewski, Robert Turło / POP-TV
  5. 20132 / Opowiastki sezon 1 / Paweł Czarzasty / Paris+Hendzel CO Łukasz Hendzel
  6. 20105 / Mami Fatale sezon 4 / Robert Jaszczurowski / Studio Miniatur Filmowych
  7. 20185 / Buźka i Dzióbek / Maciej Pestka / Mapepi Animacje Piotr Pestka


17.05.2018