Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie. Sesja 3/2019





Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 3/2019 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Kinga Dębska

  1. 14762/19/A2/ Druga szansa / Rafał Bryll / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz
  2. 14660/19/ Kocham cię życie / Marcin Bortkiewicz / PS Film Sebastian Petryk
  3. 14806/19/ Burnt Grass / Katarzyna Klimkiewicz / Metro Films Sp. z o.o.
  4. 14807/19/A2/ Wróg / Teresa Czepiec / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.
  5. 14659/19/A3/ Bardo / vacat / Square Film Studio Sp. z o.o.
  6. 14690/19/ Bungalow Sary / Julia Rogowska / Shipsboy Sp. z o.o.
  7. 14648/19/A2/ Sezony / Michał Grzybowski / HAJA – Maria Leźnicka

Fabuła – Maciej Pieprzyca

  1. 14729/19/A1/ Noc w przedszkolu / Rafał Skalski / Telemark Sp. z o.o.
  2. 14760/19/A1/ Nie dotykać Normana Hammera / Jacek Filipiak / Opus Film Sp. z o.o.
  3. 14701/19/ Spływ 1946 / Bartosz Paduch / Shipsboy Sp. z o.o.

Fabuła – Mariusz Łukomski

  1. 14775/19/A1/ Ona/On / Anna Kazejak, Magnus von Horn / Lava Films Sp. z o.o.
  2. 14734/19/ Spotkanie / Sebastian Buttny / IKH Pictures Promotion Izabela Kiszka Hoflik
  3. 14820/19/A2/ Rzeczy pozostawione / Marcin Filipek / Dynamo Sp. z o.o.
  4. 14743/19/A1/ Wielki książę / Krzysztof Wojciechowski / Feniks Film Sp. z o.o.
  5. 14781/19/A1/ Kira / Alicja Albrecht / Bluescreen Sp. z o.o.

Dokument – Małgorzata Staroń

  1. 14819/19/A1/ W zwierciadle / Janusz Mrozowski / Filmogène Sarl
  2. 14832/19/A4/ Gdy powieje harmattan / Edyta Wróblewska / Szymon Kudła – Inspiracje i Energia
  3. 14740/19/A1/ Partycypant / Konrad Królikowski / Stowarzyszenie Media Dizajn
  4. 14721/19/A1/ Pianoforte / Jakub Piątek / Telemark Sp. z o.o.
  5. 14784/19/A1/ Walka z cieniem / Michał Helwak / Metro Films Sp. z o.o.
  6. 14876/19/ Cmentarz / Julia Pełka / Parallax Film Sp. z o.o.
  7. 14777/19/A1/ Spragnieni miłości / Piotr Pawlus / „Alfa” Edwarda Wala

Dokument – Małgorzata Walczak

  1. 14706/19/A3/ Schabowy pałeczkami / Bogdan Lęcznar, Jan Hussakowski / Baza Grupa Medialna Bogdan Lęcznar
  2. 14723/19/A1/ Znaki / Urszula Morga – Mikołajczyk / Ubi leones Jan Borowiec
  3. 14712/19/A1/ Zaginiony prezydent / Rafał Mierzejewski / Kreska Dina Bienfait
  4. 14745/19/ Ampansakabe – śladami Beniowskiego / Katarzyna Trzaska, Marek Kucharski / Vision House Productions Sp. z o.o.
  5. 14776/19/A1/ Wielicki / Dariusz Załuski / „Alfa” Edwarda Wala
  6. 14787/19/A1/ Lili / Sylwia Rosak / Haka Tomasz Morawski
  7. 14797/19/A3/ Propaganda PRL – kulisy eksperymentu poznańskiego / Cezary Grzesiuk, Krystian Kamiński / Blue dReam Film Cezary Grzesiuk
  8. 14728/19/A1/ Dzieje Bazaru Różyckiego / Krzysztof Talczewski / Fundacja Laboratorium Reportażu
  9. 14733/19/ Będziesz szczęśliwa / Róża Misztela / LeLe Crossmedia Production

Dokument – Robert Kaczmarek

  1. 14699/19/ Schizofrenia / Jacek Schmidt / Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.
  2. 14675/19/A1/ Drukarze / Piotr Adamski / Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o.
  3. 14751/19/A1/ Lekcja anatomii Dr V / Kamila Cendrowska (Kama Veymont) / Kierownictwo Produkcji Paweł Kurzacz
  4. 14798/19/A1/ Dusze / Michał Kondrat / Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe
  5. 14830/19/A1/ Dlaczego mozaika? / Joanna Kaczmarek / Pado Studio Film Dorota Przyłubska
  6. 14662/19/A1/ „Dziady” cztery odsłony / Krzysztof Wierzbicki / Film Studio MTM Sp. z o.o.
  7. 14779/19/A4/ Z gwiazdami. Podróż bez końca / Maria Dłużewska / Ateńska Sp. z.o.o.
  8. 14763/19/A1/ Bohdan Wendorff ostatni rycerz kresowy, klucznik na zamku  /Mieczysław Bartłomiej Vogt / Animapol Sp. z o.o.

Animacja – Robert Jaszczurowski

  1. 14720/19/A2/Łapa w łapę / Anna Błaszczyk / Animoon Sp. z o.o.
  2. 14736/19/A1/ Jestem Maria / vacat / BADI BADI Sp. z o.o. Sp.K.
  3. 14809/19/A1/ Joko / Izabela Plucińska / Las Sztuki

Animacja – Anna Mroczek

  1. 14669/19/A1/ Na Skraju / Maja Borowicz / Lawendy Film Wanda Kubrakiewicz
  2. 14688/19/A1/ Szalone wynalazki / vacat / BADI BADI Sp. z o.o. Sp.K.
  3. 14753/19/A3/ Icky and Poo / Jacek Rokosz / Grzegorz Wacławek

Animacja – Wojciech Wojtkowski

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Priorytet 2. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Ewa Puszczyńska

  1. 14668/19/A1/ Tak ma być / Łukasz Grzegorzek / Koskino Sp. z o.o.
  2. 14724/19/ A1/ Strzępy / Beata Dzianowicz / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  3. 14818/19/A2/ Ja i mój brat / Maciej Sobieszczański / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.
  4. 14823/19/A3/ Pragnienie / Ewa Stankiewicz / Feniks Film Sp. z o.o.
  5. 14821/19/A1/ Jedyny gatunek w rodzaju człowieka / Piotr Chrzan / Human Power Sp. z o.o.
  6. 14748/19/ Karski / Andrea Di Stefano / Film Produkcja
  7. 14655/19/A2/ W ukryciu / Maciej Adamek / Trafik Sp. z o.o.
  8. 14869/19/A1/ Mira / Anna Jadowska / Donten Lacroix Films
  9. 14697/19/A2/ Selfie po polsku / Mariusz Pujszo / Kurka Wodna Productions Sp. z o.o

Fabuła – Ilona Łepkowska

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Fabuła – Wojciech Marczewski

  1. 14674/19/A3/ Naucz się płakać / Denijal Hasanović / Holly Pictures Sp. z o.o.
  2. 14825/19/A1/ Träume / (poprzedni tytuł „Wybór Anny”) / Marek Lechki
    Telemark Sp. z o.o.
  3. 14792/19/A1/ Banan / Ireneusz Grzyb / Rozbrat Films Sp. z o.o.
  4. 14774/19/A1/ Węgierski dla początkujących / Krzysztof Łukaszewicz / ATM Grupa S.A.
  5. 14685/19/A1/ Lider / Katarzyna Priwieziencew / Fundacja Amondo Films
  6. 14741/19/A1/ Znieczulenie / Kamil Szymański / TFP Spółka z o.o.
  7. 14768/19/ Nauczyciel / Filip Bajon / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  8. 14656/19/A1/ Królowa / Antonio Galdamez / TVN S.A.
  9. 14815/19/A2/ Genua / Filip Kasperaszek / Centrala Distribution Sp. z o.o.

Fabuła – Paweł Pawlikowski

  1. 14867/10/A1/ Czarna Wołga / Richard Karpala / K K Selekt
  2. 14717/19/A1/ Wszystkie nasze strachy / Łukasz Ronduda / Serce Sp. z o.o.
  3. 14835/19/A1/ Patagonia / Agnieszka Zwiefka / Harine Films Sp. z o.o.
  4. 14711/19/A1/ Sala samobójców. Hejter / Jan Komasa / Naima Film
  5. 14789/19/A1/ Deep Frozen Goods / Anna Maliszewska / Metro Films Sp. z o.o.
  6. 14811/19/A1/ Adwokat – Jaskinia lwów / Michał Otłowski / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.
  7. 14764/19/A1/ Jest tylko jeden Artur Bruno / Tadeusz Król / FDR Studio
  8. 14803/19/A1/ Safe and Silent / Justyna Tafel / Centrala Distribution Sp. z o.o.

Fabuła – Lech Majewski

  1. 14693/19/A1/ Miłość ma cztery łapy / Jacek Samojłowicz / Filmmedia Sp. z o.o.
  2. 14756/19/A1/ Pilot 9/11 / Norman Leto (Łukasz Banach) / Polski Fundusz Filmowy Sp. z o.o.
  3. 14795/19/A1/ Granica / Radosław Markiewicz / Radosław Markiewicz Rajza
  4. 14703/19/A2/ Bogowie cudzy przede mną / Jarosław Sokół / KZ Granatowy Sp. z o.o.

Priorytet 3. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Alicja Albrecht

  1. 14766/19/ Krótka historia polskiej animacji / Marcin Giżycki / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  2. 14782/19/ Człowiek przyszłości / Małgorzata Łupina / Serce Sp. z o.o.
  3. 14750/19/ Allseasons / Michał Piłat / Woodpecker Motion Pictures
  4. 14707/19/A1/ Powiedz mi coś jeszcze / Martyna Peszko / Koskino Sp. z o.o.
  5. 14683/19/A2/ Plac Konstytucji / Piotr Morawski, Marek Cieciersk / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  6. 14737/19/ xABo / Aleksandra Potoczek / Fundacja Tygodnika Powszechnego
  7. 14769/19/A2/ Kiedy umilknie wiatr / Mateusz Gołębiewski / Domino Film Sp. z o.o.
  8. 14754/19/A1/ Córki matki Ziemi / Agnieszka Trzos / Akili Film Production Sp. z o.o.
  9. 14790/19/A1/ Jesteś tu? /”Alexa”/ Xavery Wolski / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  10. 14778/19/A1/ Rysopis znaleziony po latach / Stanisław Zawiśliński i Sławomir Rogowski / DeLord Sp. z o.o.

Dokument – Hanna Polak

  1. 14829/19/A1/ Zanikowa Gosia / Monika Meleń / Stowarzyszenie Kraków Film Klaster
  2. 14842/19/A1/ Pan Jan i 40 dziewczyn / Jacob Dammas / Graniza
  3. 14692/19/ Święto / Małgorzata Mazur / Las Sztuki
  4. 14770/19/A1/ Czyżyk / Zofia Kowalewska / Silver Frame Stanisław Zaborowski
  5. 14796/19/A2/ Wieczni marzyciele / Miejsce pod słońcem / Maria Magriel / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.

Dokument – Maciej Drygas

  1. 14767/19/A1/ Dyjak / Arkadiusz Bartosiak / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  2. 14833/19/A2/ Z głębi / Monika Pawluczuk / Telemark Sp. z o.o.
  3. 14689/19/A2/ Nurt / Rafał Skalski / Koi Studio Sp. z o.o.
  4. 14681/19/A1/ Beczka śmierci / Paweł Tarasiewicz / Fundacja Amondo Films
  5. 14663/19/ Jaguar / Wojciech Kasperski / Wojciech Kasperski Studio
  6. 14831/19/ Chamsin / Zvika Gregory Portnoy / Plesnar and Krauss Films
  7. 14822/19/A2/ Papcio Chmiel / Petro Aleksowski / Amitall Agencja Filmowa

Dokument – Paweł Woldan

  1. 14841/19/A1/ Przemyśl – Złapać światło / Tomasz Magierski / Smoking Mirror Productions – Tomasz Magierski
  2. 14654/19/ Powstaniec / Anna Piasek-Bosacka, Katarzyna Piórek / Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej Sztuka Poznania
  3. 14676/19/A1/ To nie walc / Ewa Młożniak / Anthony Sloan
  4. 14725/19/A1/ Nie z Gienkiem te numery / Grzegorz Szczepaniak / Wydawnictwo Fonograficzne Anagram Sp. z o.o.
  5. 14658/19/A1/ Sprawa Gotlieba Linki czyli Plebiscyt 1920 / Weronika Wojnach / Film Studio MTM Sp.z o.o.
  6. 14834/19/A1/ Misterium na 80 000 / Artur Piotrowski / Artur Piotrowski Film

Dokument – Maria Dłużewska

  1. 14687/19/A2/ Trener / Andrzej Gajewski / Film Open Group Sp. z o.o.
  2. 14765/19/A3/ Prawda o rzeczach podstawowych / Joanna Wojtulewicz / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  3. 14747/19/A1/ Dekalog wartości co naprawdę jest ważne w życiu? Etiopia / Agnieszka Pietruszka / Holly.ap Agnieszka Pietruszka
  4. 14744/19/A1/ Walcząca / Krzysztof Łukaszewicz / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  5. 14667/19/A2/ Grabież / Piotr Mielech / Fundacja Via Veritatis
  6. 14682/19/A1/ Dziedzictwo Świętego Tomasza / Maciej Grabysa / Roman Sikoń sdb Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu
  7. 14785/19/A1/ Polskie „Nie!” / Ewa Żmigrodzka Zwolińska, Krzysztof Zwoliński / DeLord Sp. z o.o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Dorota Kobiela

  1. 14694/19/A1/ She Cat Him / Marta Chyła-Janicka / FUMI Studio Sp. z o.o.
  2. 14758/19/A2/ Karol / Katarzyna Wilk / Animoon Sp. z o.o.
  3. 14757/19/A2/ Bobaski i miś Sezon 1 / Marek Skrobecki / Studio Trefl S.A.

Animacja – Izabela Plucińska

  1. 14695/19/A3/ Scherzo / Wojciech Wojtkowski / FUMI Studio Sp. z o.o.
  2. 14812/19/A1/ Józef Kombajnista / Stanisław Furman / Animaso
  3. 14752/19/A1/ Kicia Kocia / Marta Stróżycka / EGoFILM Ewelina Gordziejuk
  4. 14713/19/ Blask / Agata Mikina / 4 CUTS Sp. z o.o.
  5. 14761/19/A1/ Wiatr nad Aleppo / Agnieszka Sadurska / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
  6. 14739/19/ Odo / Mikołaj Pilchowski / Letko Sp. z o.o.
  7. 14742/19/A1/ Astra / Michał Łubiński / Centrum Technologii Audiowizualnych
  8. 14802/19/A2/ Deserowy jamnik / Betina Bożek / Stowarzyszenie Film Kraków Klaster

Animacja – Piotr Dumała

  1. 14698/19/A1/ XV 5307 / Monika Augustyniak / FUMI Studio Sp. z o.o.
  2. 14813/19/A1/ Nabu / Joanna Rusinek / Paris + Hendzel CO.
  3. 14805/19/A2/ Agatka Sezon 3 / Małgorzata Bosek-Serafińska / Serafinski-Studio Sp. z o.o.
  4. 14836/19/A1/ Zraniona ziemia / Hieronim Januszyk / Cyklop Film Jacek Januszyk

Priorytet 6. „Produkcja koprodukcji mniejszościowych”

  1. 14731/19/A1/ Syndrom Hamleta / Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski / Balapolis
  2. 14837/19/A1/ Kubrick in his own words / Gregory Monro / Telemark Sp. z o.o.
  3. 14783/19/A1/ Słowo / Beata Parkanová / Kijora Film Sp. z o.o.
  4. 14828/19/A1/ Styczeń / Viesturs Kairiss / Staron-Film
  5. 14672/19/ 9-ty krok / Irma Puzauskaite / Wajda Studio Sp. z o.o.
  6. 14771/19/A1/ The Delegation / Asaf Saban / Koi Studio Sp. z o.o.
  7. 14801/19/A1/ Punkt przywracania / Robert Hloz / Film Produkcja
  8. 14827/19/A1/ Admin / Olmo Omerzu / Agresywna Banda Sp. z o.o.
  9. 14691/19/A2/ Felicita / Irma-Kinga Stelmach / Film Art Production
  10. 14808/19/A1/ Popsute zabawki / Juan Carolos De Llaca / Dione Film
  11. 14716/19/A2/ Blanquita / Fernando Guzzoni / MADANTS Sp z o.o.
  12. 14700/19/A3/ Pamfir / Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk / MADANTS Sp z o.o.
  13. 14773/19/A1/ Małgorzata – Królowa Północy / Charlotte Sieling / Opus Film
  14. 14718/19/A2/ Spin Time / Sabina Guzzanti / Wojtek Films Sp z o.o.

Priorytet 9. „Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej (fabularne i animowane pełnometrażowe)”

  1. 14749/19/A2/ Omul na granicy światów / Piotr Szczepanowicz / Animoon Sp. z o.o.
  2. 14746/19/ Przytul mnie. Poszukiwacze miodu / Grzegorz Wacławek / Animoon Sp. z o.o.
  3. 14791/19/A2/ Ryjówka przeznaczenia / Marcin Wasilewski / EGoFILM Ewelina Gordziejuk
  4. 14817/19/A1/ Muteness / Jacek Piotr Bławut / Aura Films Sp. z o.o.
  5. 14680/19/A3/ Jak zdobyć supermoce / Maria Sadowska / BeGood Films Sp. z o.o

Priorytet 10. „Stypendia scenariuszowe”

Fabuła – Kinga Dębska

  1. 14666/19/ Wycieczka (Family Trip) / Magda Jaroszewicz / Magda Jaroszewicz
  2. 14722/19/ Rozgrywka / Marcin Kamiński / Marcin Kamiński
  3. 14735/19/ Nie martw się o mnie / Małgorzata Kozera-Topińska / Małgorzata Kozera-Topińska, Stav Palti-Negev
  4. 14755/19/ Wesoła nowina / Krzysztof Jankowski / Krzysztof Jankowski
  5. 14788/19/ Small Jakuby Hotel / Katarzyna Priwieziencew / Katarzyna Priwieziencew, Igor Priwieziencew
  6. 14727/19/ Lunaland / Wojciech Klimala / Wojciech Klimala, Bartosz Janiszewski

Fabuła – Maciej Pieprzyca

  1. 14732/19/ Bardzo długi marzec / vacat / Andrzej Dziurawiec
  2. 14643/19/ Słowa, słówka / vacat / Magdalena Zarębska-Węgrzyn
  3. 14709/19/ Kieślowski. Portret artysty z czasów młodości / vacat / Andrzej Gołda
  4. 14714/19/ Zuzanna / Tomasz Cyz / Tomasz Cyz
  5. 14702/19/ Inne życie / Damian Kocur / Damian Kocur

Fabuła – Mariusz Łukomski

  1. 14814/19/ Stella / vacat / Liliana Fabisińska
  2. 14705/19/A1/ Czarne diabły / Magda Sztompka / Dustin Du Cane, Piotr Furman
  3. 14679/19/A2/ Wigilia Marii / Bartosz Blaschke / Bartosz Blaschke, Tomasz Rekliński

Dokument – Małgorzata Staroń

  1. 14651/19/A2/ Moja mała Syberia / Wojciech Kłoczko / Wojciech Kloczko
  2. 14704/19/ Tło / Katarzyna Mirczak / Katarzyna Mirczak

Dokument – Małgorzata Walczak

  1. 14677/19/ Pamięć śladowa / Wojciech Walkiewicz / Wojciech Walkiewicz

Dokument – Robert Kaczmarek

  1. 14715/19/ Wojownik ze skrzydłami 1.cz. Pocałunek numeru 131468 2.cz. Pocałunek życia / Grażyna Zielińska / Grażyna Zielińska
  2. 14708/19/ Obór czar / Andrzej Titkow / Andrzej Titkow
  3. 14686/19/ Przed pałacem / Magdalena Sztompka / Magdalena Sztompka, Magdalena Stopa
  4. 14780/19/ Film o Łukaszu Cieplińskim „Z krwi i kości” / Sławomir Stanisław Górski /Sławomir Górski, Paweł Suchta
  5. 14726/19/A2/ Heinz Reinefarth / vacat / Jacek Zbigniew Lilpop
  6. 14838/19/A1/ Krótkie, śmieszne i do siedzenia… / Ryszard Maciej Nyczka / Ryszard Maciej Nyczka

Animacja – Robert Jaszczurowski

  1. 14678/19/ Psikus / vacat / Antoni Bańkowski, Sławomir Grabowski


30.09.2019