MFF Euroshorts 2017 „Młodzi Filmowcy” – zgłoszenia

Trwa nabór zgłoszeń filmów do konkursu 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2017 „Młodzi Filmowcy”.

Zgłoszenia

Filmy krótkometrażowe do 30 minut, zrealizowane w latach 2016-2017 można  zgłaszać do 10 września 2017 roku.

Zgłoszenia do tej edycji są przyjmowane wyłącznie za pomocą platformy FilmFreeway: https://filmfreeway.com/festival/euroshorts.  

Filmy można zgłaszać do czterech kategorii: fabuła, film dokumentalny, animacja i film eksperymentalny. Opłata za zgłoszenie filmu to ok. 25 dolarów.

Uwaga! Organizatorzy przewidzieli bramki bezpłatne: dla szkół filmowych i dla każdego, kto uważa, że jego film powinien się bezpłatnie znaleźć na festiwalu.

Nagrody

Do zdobycia są: Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, cztery nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrody ufundowane przez PISF i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Euroshorts

Euroshorts istnieje od 1992 roku, jest ważną platformą promocji młodych twórców. Oprócz projekcji, warsztatów i spotkań, częścią festiwalu jest polska premiera powstającej w Nowym Jorku taśmy „Amerykański Film Reklamowy”, zawierającej najlepsze amerykańskie i światowe filmy reklamowe.

W ramach Euroshorts wydane zostało 8 płyt DVD, które są dystrybuowane bezpłatnie.

Premiera festiwalu odbędzie się 27 listopada, równolegle w Gdańsku, Warszawie, Katowicach i Zielonej Górze, a projekcje w kolejnych 15 miastach.

Aktualne informacje można znaleźć na: www.euroshorts.pl na Facebooku: www.facebook.com/euroshorts i Twitterze: https://twitter.com/euroshorts.

Informacja prasowa 

10.08.2017