MFFA Gdańsk 2017 czeka na filmy

3. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku czeka na zgłoszenia animacji do konkursu.

Zgłoszenia do 13 października

Organizatorzy trzeciej edycji MFFA Gdańsk 2017 – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku, czekają na zgłoszenia krótkometrażowych filmów animowanych, w tym teledysków do czterech sekcji konkursowych festiwalu. Filmy można zgłaszać jeszcze tylko do 13 października.

Filmy ukończone po 1 stycznia 2016 roku będą oceniane w następujących sekcjach: fabularna animacja, animowany teledysk, animacja dla dzieci oraz animowany eksperyment/ impresja. Najlepsze tytuły w każdej z sekcji oceni festiwalowa publiczność. Samo zgłoszenie filmu odbywa się za pośrednictwem strony internetowej festiwalu lub platformy FilmFreeway.com.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-12 listopada 2017 roku w dawnym kinie Watra, na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Instytucie Kultury Miejskiej. Tegoroczny festiwal to przede wszystkim międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów animowanych, ale również liczne pokazy pełnometrażowych filmów animowanych dla dorosłych i dzieci, pasmo z okazji 70-lecia polskiej animacji, repliki światowych festiwali. Odbędą się także warsztaty animacji dla dzieci oraz specjalne pasmo z okazji 16. Międzynarodowego Dnia Animacji – globalnego święta, obchodzonego na przełomie października i listopada na całym świecie.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska.

Pełen program już wkrótce.

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.mffa.pl.

Informacja prasowa

09.10.2017