Międzynarodowy festiwal czeka na młodych jurorów

Rusza kolejna odsłona konkursu „Skrytykuj!” organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Twórcy nagrodzonych recenzji i wideorecenzji zasiądą w Jury Młodych 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale kino!” w Poznaniu.

Zgłoszenia do 23 października

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Chcesz poznać twórców filmowych z całego świata? Konkurs „Skrytykuj!” to inicjatywa dla Ciebie! Aby znaleźć się w Jury Młodych, napisz recenzję bądź stwórz wideorecenzję dowolnego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 4 września do 23 października 2017 roku włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi do 6 listopada 2017 roku. W jury zasiadą 4 osoby.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów pierwszego roku studiów. 35. MFF Młodego Widza „Ale kino!” odbędzie się w dniach 3-10 grudnia 2017 roku w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Skrytykuj.pl” przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, we współpracy z 35. MFF Młodego Widza „Ale kino!” i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Kontakt:

Agata Sotomska – koordynatorka projektu
e-mail: asotomska@fn.org.pl, tel.: (22) 542 10 75, 695 363 351
www.skrytykuj.pl
www.facebook.com/filmsienieurwal

Informacja prasowa 

05.09.2017