„Miłość bezwarunkowa” nagrodzona na festiwalu Molodist

Podczas 48. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist w Kijowie dwie nagrody przyznano filmowi „Miłość bezwarunkowa” w reżyserii Rafała Łysaka.

Dwie nagrody dla polskiego filmu

W programie międzynarodowym filmów krótkich jury nagrodziło film Rafała Łysaka pt. „Miłość bezwarunkowa”. Film doceniło również publiczność, przyznając filmowi swoją nagrodę.

„Dziękuję za tę niezwykle ważną nagrodę. To właśnie dla publiczności robimy filmy. To jest wielka radość i ogromna motywacja do dalszej pracy” – mówił reżyser, odbierając nagrodę publiczności.

„Miłość bezwarunkowa”

Jest to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Dla Teresy rodzina jest najważniejszą wartością w życiu. Jej mąż od wielu lat nie żyje, córka wyprowadziła się z miasta, siostra żyje swoim życiem, więc całą swoją miłość i uwagę skupiła na Rafale, ukochanym wnuku… do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce.

Poznając partnera Rafała, jego przyjaciół i rówieśników, Teresa powoli zaczyna zmierzać drogą ku zrozumieniu i akceptacji Rafała. On również podejmuje próbę zrozumienia babci, choć są tak różni. Starają się pokonać przepaść między pokoleniami. Czy uda im się odkryć siebie na nowo?

Film miał swoją premierę w Konkursie Polskim na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Lajkonika. Międzynarodowa premiera „Miłości bezwarunkowej” miała miejsce w konkursie na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Więcej: https://molodist.com/en/


12.06.2019