Na planie filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem"

20 września podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbył się premierowy pokaz filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa. Podczas wizyty na planie rozmawialiśmy z reżyserem, producentką Izabelą Igel oraz aktorami: Olgą Bołądź, Heleną Norowicz i Piotrem Polakiem.

„Człowiek z magicznym pudełkiem”

Bodo Kox: „Pomysł na mój film »Człowiek z magicznym pudełkiem« przyszedł, kiedy podczas porządków przestawiałem stare radio po dziadkach z jednego miejsca w drugie i pomyślałem, co by było, gdybym podłączył je do kontaktu i zaczęłoby grać stare utwory ze swojej epoki. Na drugi dzień miałem już gotową pierwszą wersję treatmentu o mężczyźnie, który znalazł radio, które przenosiło go podczas słuchania w tajemniczy sposób do innych czasów”.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Twórcy

Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest Bodo Kox. Film jest polsko-włoską koprodukcją. Producentem filmu jest Alter Ego Pictures a koproducentami TVN, Studio Produkcyjne ORKA, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Harine Films, VARGO FILMS (Włochy). „Człowiek z magicznym pudełkiem” był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W rolach głównych w filmie zagrali Piotr Polak i Olga Bołądź. Na ekranie partnerują im m.in. Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Bartosz Bielenia, Agata Buzek, Helena Norowicz.

Wkrótce w kinach

Międzynarodowa premiera filmu będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan. Film wejdzie na ekrany polskich kin 20 października 2017. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Na planie filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem”. Transkrypcja (plik .rtf)

20.09.2017