Nabór do konkursu Filmowa Młoda Polska 2019

Rusza nabór do konkursu Filmowa Młoda Polska, towarzyszącego 23. Festiwalowi Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI w Nowogardzie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 12 maja 2019 roku. Dla laureata przygotowano nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł.

O udział w konkursie Filmowa Młoda Polska mogą ubiegać się polskie krótkometrażowe filmy fabularne (do 30 minut), zrealizowane w latach 2018 i 2019. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej festiwalu: www.festiwal.ndk.pl. Na laureata konkursu Filmowa Młoda Polska czeka Grand Prix w wysokości 2500 zł.

Poprzedni laureaci

W minionych latach na festiwalu wygrały takie filmy jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, czy „1410” Damiana Kocura. Produkcje zawsze ocenia profesjonalne Jury – do tej pory zasiadali w nim m.in. Marcin Bortkiewicz, Agnieszka Zwiefka i Piotr Jaxa. Tegoroczni Jurorzy ogłoszeni zostaną w późniejszym terminie.

Pokazy konkursowe odbędą się w dniach 10-11 lipca 2019 roku. Wręczenie nagrody nastąpi w dniu zakończenia festiwalu, które będzie miało miejsce 14 lipca 2019 roku.

Festiwal LATO Z MUZAMI każdego roku zaprasza na różnorodne wydarzenia artystyczne: projekcje filmowe, koncerty, wernisaże, liczne spotkania z twórcami oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. W trakcie Festiwalu po raz kolejny wręczony zostanie honorowy Laur Cisowy dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach. Wśród laureatów znaleźli się do tej pory Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała oraz Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze.

23. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2019 roku w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie).

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

Pytania na temat konkursu Filmowa Młoda Polska należy przesyłać na adres: filmowamlodapolska@gmail.com

Na podstawie informacji prasowej


28.03.2019