Nabór filmów do konkursów 25. MFF Etiuda&Anima

Do 30 czerwca potrwa nabór filmu do konkursów 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Jak co roku do konkursów Etiuda oraz Anima przyjmowane są zgłoszenia z całego świata. Ponadto po raz drugi trwa nabór do konkursu Anima.Pl – konkursu polskich krótkometrażowych filmów animowanych. Polscy twórcy będą mieli okazję porównać swoje prace na rodzimym gruncie, a widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków.

Anima.PL

O udział w festiwalowym konkursie Anima.PL mogą ubiegać się polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy animowane – profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne, o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2017–2018, których kopie zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

Anima

O udział w festiwalowym konkursie Anima mogą ubiegać się filmy animowane (profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne), o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2016 – 2018, których kopie zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

Etiuda

O udział w festiwalowym konkursie Etiuda mogą ubiegać się etiudy studenckie oraz filmy dyplomowe (z wyjątkiem filmów animowanych), powstałe w szkołach filmowych i artystycznych w ramach procesu dydaktycznego, o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2016 – 2018, których kopie projekcyjne zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów!

Informacja prasowa


07.06.2018