Nabór na 11. MFF Dokumentalnych „Okiem Młodych”

Już po raz jedenasty organizatorzy zapraszają młodych filmowców do nadsyłania swoich krótkometrażowych dokumentów na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. W festiwalowych konkursach wziąć mogą udział twórcy z całej Europy.

Konkurs Główny

Do udziału w Konkursie Głównym organizatorzy zapraszają twórców do 30. roku życia (rok urodzenia 1988 i młodsi) z wszystkich krajów europejskich, którzy nakręcili filmy dokumentalne trwające do 30 minut. Mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, studenci szkół filmowych, jak i filmowcy niezależni oraz amatorzy.

Konkurs Młodzieżowy

Po raz kolejny w festiwalowych zmaganiach wezmą udział również najmłodsi filmowcy – autorzy filmów dokumentalnych trwających nie więcej niż 30 minut, którzy nie ukończyli 21. roku życia (rok urodzenia 1997 i młodsi). Specjalnie dla nich organizowany jest Konkurs Młodzieżowy, skierowany do amatorów, co wyklucza udział studentów i absolwentów uczelni filmowych.

Zgłoszenia

Na filmowe propozycje organizatorzy czekają do 14 lutego 2018 roku. Szczegółowe informacje o konkursach dostępne są na stronie: www.OkiemMlodych.pl oraz pod adresem: okiemmlodych@wrocff.com.pl.

11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się między 18 a 22 kwietnia. Na wydarzenie zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.


14.12.2017