Nabór na 6. edycję programu Doc Lab Poland

Do 15 stycznia trwa nabór na 6. edycję Doc Lab Poland – programu dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych.

Nabór na Doc Lab Poland 2020

Aplikacje przyjmowane są na dwa odrębne komponenty: Doc Lab Start dla projektów w developmencie lub Doc Lab Go! dla filmów w montażu.

  • Doc Lab Start – dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć; udział biorą: reżyser i producent. Projekty pełno- lub średniometrażowe, nie krótsze niż 50 min. Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (np. budżet i plan finansowania), opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania.
  • Doc Lab Go – dla filmów w fazie montażu; udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej i ostatniej sesji ewentualnie także montażysta. Projekty pełno- lub średniometrażowe. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Opracowanie strategii.

Opłaty za udział w całym programie wynoszą 1200 zł + VAT za projekt (uczestnictwo do dwóch osób, płatne po zaakceptowaniu projektu). Opłata za aplikowanie na program wynosi 50 zł. Regulamin, szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.doclab.pl. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie za pośrednictwem formularza on-line do 15 stycznia 2020, do godz. 23.59.

Szczegóły na doclab.pl/pl_PL/nabor/regulamin

W 6. edycji Doc Lab Poland uczestniczyło 25 projektów dokumentalnych. Program był współfinansowany przez PISF.

Na podstawie informacji prasowej

 


13.12.2019