Nabór na jednodniowe warsztaty KIPA w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Od zera do serwera”, które odbędą się 26 września br. w godz. 9:30-17:30 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (15 piętro, sala 8) w Warszawie. To trzecie wydarzenie organizowane przez Izbę w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych 2017”.

Cel inicjatywy

Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną oraz wszystkich zainteresowanych możliwościami zdalnej pracy i przydatnymi rozwiązaniami IT w firmie.

„Od zera do serwera”

Pierwsza część warsztatu „Od zera do serwera” poświęcona będzie prezentacji i praktycznej demonstracji wybranych narzędzi online, służących zwiększeniu efektywności pracy, zarządzaniu projektem, organizacji pracy zdalnej, komunikacji oraz niektórym rozwiązaniom w zakresie magazynowania danych. Ich celem jest zwłaszcza przegląd łatwo dostępnych, gotowych i bezpłatnych narzędzi, niewymagających od przedsiębiorcy nakładów na budowę własnej infrastruktury IT, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku mikrofirm.

Ponadto, podczas praktycznej części szkolenia przedstawione zostaną przykładowe narzędzia do pracy zdalnej. Uczestnicy będą mieli możliwość ich przećwiczenia wraz z prowadzącym. Są to rozwiązania działające poprzez przeglądarki internetowe (darmowe linki poniżej) – organizatorzy rekomendują utworzenie w nich profilu użytkownika oraz przyniesienie laptopów na szkolenie.

Komputery i nowoczesne technologie są dziś nieodłączną częścią życia i pracy każdego z nas. Przedsiębiorca musi wybrać drogę którą chce podążać w świecie technologii. Podczas drugiej części szkolenia przedstawione zostaną przykładowe programy do zdalnej pracy oraz kwestie bezpieczeństwa w chmurze. Omówione zostaną także różne podejścia do tematu serwera w firmie, w szczególności usługi  IT i koszty sprzętu. Całość wystąpienia zostanie podsumowana o plusy i minusy zaprezentowanych rozwiązań. 

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie audiowizualni.pl) i wysłać go na adres biuro@kipa.pl, w temacie maila wpisując: „Warsztaty KIPA2B”. Nabór trwa do czwartku 21 września br. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorami projektu KIPA2B – Aleksandrą Kapłon (aleksandra.kaplon@kipa.pl)  i Maciejem Dopierałą (maciej.dopierala@kipa.pl) lub telefoniczny – (22) 840 59 01.

Zarys programowy warsztatów oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://audiowizualni.pl/index.php/aktualnosci/10010-nabor-na-jednodniowe-warsztaty-od-zera-do-serwera-w-ramach-projektu-kipa2b.

Informacja prasowa

04.09.2017