Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne

Rozpoczął się nabór na Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne. Organizatorzy czekają na zgłoszenia polskich projektów poszukujących partnerów w USA.

Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne

Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, 7. edycja wydarzenia branżowego US in Progress odbywająca się w ramach 8. American Film Festival (24-29 października) we Wrocławiu, została rozszerzona o Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne. Organizatorzy zapraszają polskich producentów do zgłaszania projektów w różnych fazach developmentu do zaprezentowania w dniach 25-28 października 2017.

Zgłoszenia do 15 września

Zgłoszenia projektów (tytuł, reżyser, producent, synopsis i opis udziału partnera amerykańskiego) można przesyłać do 15 września pod adresem mailowym: monica@snh.org.pl. Więcej informacji udziela Urszula Śniegowska: ula@snh.org.pl.

W ramach US in Progress amerykańscy i europejscy przedstawiciele branży filmowej będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować międzynarodowymi koprodukcjami.

Producenci z USA przedstawią polskim firmom post-produkcyjnym oraz europejskim agentom sprzedaży, firmom dystrybucyjnym i selekcjonerom festiwalowym, 4 niezależne produkcje w ostatniej fazie montażu (works in progress). Polscy producenci zaprezentują projekty, do których poszukują partnerów zza Oceanu. Ponadto odbędą się wykłady amerykańskich twórców i producentów współpracujących z Europą oraz PR-owców zajmujących się promocją zagranicznych filmów w Stanach. Przedstawicielka Tribeca Film Institute opowie o nowym międzynarodowym funduszu post-produkcyjnym, do którego trwa nabór.

Wydarzenie jest okazją do rozpoczęcia współpracy z producentami i inwestorami z USA oraz wsparcia dystrybucji filmu w Ameryce.

Informacja prasowa 

04.08.2017