Nabór na X konkurs Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie

Rozpoczął się nabór wniosków do X Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej w ramach środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do poniedziałku 26 marca 2018 r. do godziny 16.00.

X Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej

Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie wesprze realizacje nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie. Organizatorami konkursu są Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Celem konkursu realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związek produkcji z Województwem Małopolskim lub Miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wniosek w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ul. Wygrana 2, 30-311, Kraków, w godzinach 9.00–16.00. Za termin złożenia wniosku uważa się datę i godzinę jego wpływu do siedziby Krakowskiego Biura Festiwalowego.

1 000 000 zł na wsparcie produkcji filmowej

Dotychczas, dzięki konkursowi w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego, udało się wesprzeć takie filmy jak „Ach, śpij kochanie” Krzysztofa Langa, „Maria Skłodowska-Curie” Marie Noelle czy „Demon” Marcina Wrony. Budżet całego konkursu wynosi około 1 000 000 zł na jedno rozdanie. W poprzednich latach średnie wsparcie finansowe filmów fabularnych wahało się między 75 000 a 450 000 zł.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://film-commission.pl/edycje/edycja-2018/.

Informacja prasowa


07.03.2018