Nabór zgłoszeń na warsztaty dla młodych filmowców – Warsaw Next

Do 10 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w tegorocznej edycji warsztatów Warsaw Next. Ósma edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 18-20 października w ramach 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Warsaw Next

Warsaw Next to warsztaty dla młodych filmowców, głównie reżyserów i producentów, oraz dla studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego pełnometrażowego debiutu. W czasie trzydniowych warsztatów odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym produkcji, dystrybucji i promocji filmów na rynku polskim i międzynarodowym. Udział w warsztatach będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy na temat rynku filmowego.

Co roku, do udziału w Warsaw Next zapraszani są polscy i zagraniczni goście – m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy i twórcy o znaczącym dorobku filmowym. W ubiegłym roku uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o pracy w branży filmowej od wielu uznanych ekspertów i filmowców m.in.  Klaudii Śmiei (producentki  „Parku” i „Niewinnych”), Richa Warrena (dyrektora festiwalu Encounters w Bristolu), Sydneya Nettera (agenta sprzedaży z firmy SND Films) czy Jule Rozite (programerki festiwalu Tribeca). Listę tegorocznych gości będzie można znaleźć na stronie festiwalu pod koniec września.

Aby zgłosić się do udziału w Warsaw Next należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://drive.google.com/open?id=1pdqypJYGnP9M5ptG9isZZRUk8Ttozx_3MdKNu2bX-S8

Spotkania podczas Warsaw Next odbędą się m.in. w języku angielskim, dlatego jego znajomość jest wymagana.

Zgłoszenia do 10 września

Termin przesyłania zgłoszeń mija 10 września 2018 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a koszty przejazdu i zakwaterowania nie są pokrywane. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które zaproszą do udziału w warsztatach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo nieudzielania informacji o powodach zakwalifikowania lub odrzucenia zgłoszenia.

Źródło informacji: https://wff.pl/pl/news/warsaw-next-2018


27.08.2018