Nic Się Tu Nie Dzieje 2017

Inicjatywa trzech poznańskich kin, która wygrała plebiscyt magazynu IKS w kategorii Wydarzenie Kulturalne 2016 powraca.

Poza angażującymi wydarzeniami w kinach Muza, Pałacowym i Rialto zaplanowano warsztaty, animacje, koncerty i pokazy plenerowe w różnych częściach miasta. Drugi rok z rzędu poznańskie kina łączą siły ubarwiając letnią ofertę kulturalną Poznania. Od 4 do 8 sierpnia w Poznaniu ponownie Nic Się Tu Nie Dzieje.

Chodzony maraton filmowy

W programie wydarzenia nie zabraknie spotkań z gwiazdami, filmowych klasyków z muzyką na żywo, pokazów przedpremierowych, czy też programu dla dzieci. Organizatorzy nie zapomnieli też o poznańskich osiedlach. Drugą edycję inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje rozpocznie chodzony maraton filmowy. Tematem przewodnim będzie disco. Organizatorzy zaproszą uczestników i uczestniczki do przeistoczenia się w bohaterów filmowej klasyki z legendarnym Johnem Travoltą.

Przedpremiery

Przedpremierowo zostaną w Poznaniu pokazane filmy, które były obecne na najważniejszych przeglądach festiwalowych. W repertuarze kin zagoszczą m.in. najnowszy film Luca Bessona „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, „Powrót do Montauk” w reżyserii Volkera Schlöndorffa, głośny film „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka, czy też „Zawsze jest czas na miłość” Joela Hopkinsa.

Poznańskie kina przygotowały też specjalne wydarzenia. W kinie Muza obejrzymy filmy poświęcone jodze, którym będą towarzyszyć warsztaty z jogi śmiechu. W CK Zamek poznańska publiczność obejrzy „horrory w Zamczysku”, czyli specjalny program , podczas którego klimat miejsca będzie odgrywał niebagatelną rolę. Z kolei w kinie Rialto odbędzie się m.in. pokaz unReal –  wydarzenia łączącego sport i kinematografię oraz spotkanie z Martą Palczyńską.

Więcej informacji: www.nicsietuniedzieje.pl.

27.07.2017