„notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki

„Notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia. Głównym punktem programu jest konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”. Festiwal zakończy uroczysta gala.

„«notofest» – Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północny wschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej”, piszą organizatorzy.

„Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by «notofest» nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju, sprawi, że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie.” – mówi Jacek Chodkiewicz, dyrektor festiwalu.

Konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”

W Jury konkursu w tym roku zasiądą: Kinga Dębska, Marian Dziędziel oraz Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji „notofest” będzie Krzysztof Zanussi.

Pokazom polskich i zagranicznych filmów towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne – m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii. Dla początkujących filmowców zaplanowano warsztaty z podstaw sztuki filmowej, dla starszych uczestników przygotowano warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym „notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzie Gala Finałowa. To moment, w którym zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody „notofest Grand-Prix”.

„Notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki

„notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa podlaskiego. Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy Podlasia oraz turyści odwiedzający Suwałki, miłośnicy sztuki filmowej oraz twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu podczas nocnego kina plenerowego, zorganizowanego w samym centrum Suwałk – Placu im. Marii Konopnickiej.

Na podstawie informacji prasowej 


22.07.2019