Nowa odsłona przygód „Rodziny Treflików”

Studio Trefl  przygotowało świąteczny prezent dla najmłodszych. Jest nim zaplanowana na 24 grudnia telewizyjna premiera trzeciej odsłony przygód „Rodziny Treflików” w reżyserii Marka Skrobeckiego. Każdego dnia widzowie będą mogli obserwować perypetie animowanych bohaterów. W ramach najnowszej serii w TVP ABC zaprezentowanych zostanie 13 odcinków. 

„Rodzina Treflików”

„Rodzina Treflików”

Premiera nowych odcinków serialu „Rodzina Treflików” odbędzie się w niedzielę 24 grudnia o godzinie 19.35 antenie TVP ABC.

„Rodzina Treflików” to animacja dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, będący współtwórcą oscarowego filmu „Piotruś i wilk”, który w 2007 roku triumfował w kategorii „Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany”. Największą siłą i zaletą „Rodziny Treflików” jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach, jakie w codziennym życiu spotykają Treflika, Treflinkę oraz ich przyjaciół. Serial jest błyskotliwy i dowcipny skierowany dla całej rodziny. Promuje jednocześnie takie wartości jak: tolerancja, szacunek, przyjaźń czy więzi rodzinne.

Producent duży nacisk położył na aspekt edukacyjny. Serial uczy budować relacje między dziećmi, rówieśnikami i rodzicami pamiętając również o więziach międzypokoleniowych. Produkcja na tle innych wyróżnia się stylistyką i techniką. Akcja odcinków jest wciągająca i zaskakująca, a dialogi dobrze charakteryzują bohaterów.

Polska produkcja

Dotychczas serial składał się z dwóch sezonów – 26 odcinków łącznie. Swoją popularność  zyskał dzięki emisji w ogólnopolskim kanale TVP ABC, gdzie miał swoją premierę 1 czerwca 2016 roku. Głosu bohaterom użyczało wielu aktorów znanych z „dużego ekranu”, m.in. Joanna Jabłczyńska, Krystyna Tkacz, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński czy Magdalena Różczka. Tytułową piosenkę wykonała Natalia Kukulska. Teledysk do jej utworu został nagrodzony na festiwalu Yach Film w kategorii „Wideoklip dziecięcy”.

Serial jest całkowicie polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D. Posłużył on do stworzenia główek postaci. Za efekt finalny animacji odpowiedzialne jest Studio Trefl, powstałe w 2013 roku w Gdyni z inicjatywy Kazimiera Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA, która od lat zajmuje się produkcją puzzli i gier planszowych.

Informacja prasowa


19.12.2017