Nowe zasady bezpieczeństwa na planie filmowym

Znane są nowe zasady bezpieczeństwa na planie filmowym, które opublikowano w związku z możliwością wznowienia pracy od 18 maja. Szczegółowe wytyczne znajdują się na stronie kultura.gov.pl.

Wznowienie pracy na planach filmowych z uwzględnieniem rygorów sanitarnych znalazło się w III etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Decyzja zapadła na spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na wznawiających działalność planach filmowych zalecane jest m.in. by wszyscy członkowie ekipy pracowali w maseczkach, o ile nie uniemożliwia im to skutecznego wykonywania ich zadań i obowiązków. Wyjątki obejmują aktorów ze względu na charakteryzację i fryzury – w tym wypadku zalecane jest zachowanie przez nich dystansu wobec innych członków ekipy filmowej. Rekomenduje się też maksymalne ograniczenie liczby osób na planie w zależności od charakteru realizowanego dnia zdjęciowego i rozmieszczanie ekipy w taki sposób, żeby nie tworzyć większych skupisk, m.in. poprzez wydzielenie stref poruszania się po planie.

Ze szczegółami nowych zasad bezpieczeństwa na planie filmowym można zapoznać się tutaj

18.05.2020