„Over the Limit” w wybranych kinach w USA

Polska premiera filmu dokumentalnego „Over the Limit”, dzięki któremu Marta Prus znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety, odbyła się na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Pełnometrażowy dokument został bardzo dobrze przyjęty podczas 30. festiwalu IDFA w Amsterdamie. Film cały czas podróżuje po światowych festiwalach. W najbliższym czasie będzie go można oglądać w wybranych kinach w USA. Dystrybutorem filmu jest Film Movement. Wszystkie potwierdzone pokazy można znaleźć na stronie: www.filmmovement.com/theatrical/film/over-the-limit. Lista będzie cały czas uaktualniana. 

„Over the Limit”

„Over the Limit” to historia rosyjskiej gimnastyczki Margarity Mamun, która w drodze po olimpijskie laury w Rio de Janeiro musi zmierzyć się nie tylko z rywalkami, ale także z własnymi ograniczeniami. Film to także niecodzienna okazja, by przyjrzeć się gimnastyce artystycznej od kuchni w kraju będącym kolebką talentów w tej dziedzinie. Reżyserce udało się wniknąć do zamkniętego świata i sportretować niełatwe relacje pomiędzy gimnastyczkami oraz ich trenerkami.

Reżyserką filmu jest Marta Prus. Producentami są Maciej Kubicki i Anna Kępińska z warszawskiej firmy Telemark. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Over the Limit” jest pełnometrażowym debiutem dokumentalnym Marty Prus.


28.09.2018