Play Poland Film Festival 2013

W dniach 3 października – 12 grudnia 2013 odbędzie się 3. edycja Play Poland Film Festival. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Promocja polskiego kina

Festiwal Filmowy Play Poland Film Festival jest największym mobilnym wydarzeniem filmowym na Wyspach Brytyjskich promującym współczesne polskie kino. Podczas trwającego około czterech miesięcy festiwalu widzowie mają okazję obejrzeć najnowsze pełno- i krótkometrażowe polskie produkcje, spotkać się z filmowcami i producentami, a także wziąć udział w wystawach i koncertach.

Nowe polskie filmy w programie

W programie tegorocznej edycji znalazły się polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane m.in. : „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec, „W sypialni” Tomasza Wasilewskiego, „Syberiada polska” Janusza Zaorskiego, „Bez wstydu” Filipa Marczewskiego, „Trzy siostry T” Macieja Kowalewskiego, „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, „Obława” Marcina Krzyształowicza, „Świteź” Kamila Polaka, filmy zrealizowane w Wajda Studio i Stiudiu „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka oraz etiudy z łódzkiej szkoły filmowej.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Głównym organizatorem Play Poland Film Festival jest organizacja Polish Art Europe, która mieści się w Edynburgu. Autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu jest Andrzej Pągowski. Wydarzenie jest współfinansowane m.in. przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji i szczegółowy program projekcji na stronie: playpoland.org.uk.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

19.09.2013

Galerie zdjęć