Początek produkcji II serii serialu „Przytul mnie”

Studio Animoon w koprodukcji z firmą Animex z Chin rozpoczyna produkcję II sezonu serialu „Przytul mnie”. Serial powstaje na podstawie bestsellerowej książki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak pt. „Proszę mnie przytulić”. Produkcja otrzymała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

„Przytul mnie”

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, gdzie nigdy się nie nudzą. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym, sami stajemy się bogatsi. „Przytul mnie” to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem.

39 odcinków II serii

Jak piszą producenci „po raz pierwszy w Polsce, po 1989 roku, plan produkcji II sezonu zakłada realizację aż 39 odcinków, zamiast standardowej liczby 13 odcinków. Tym samym serial „Przytul mnie”, który docelowo ma osiągnąć liczbę 52 odcinków, ma bardzo duże szanse na realną konkurencję z zagranicznymi serialami kierowanymi do grupy widzów przedszkolnych i wczesnoszkolnych”.  

Pierwsza koprodukcja polsko-chińska

„Przytul mnie” to serial z ogromnym potencjałem międzynarodowym, który powstaje jako pierwsza w historii koprodukcja między Polską a Chinami. Współpraca z chińskim partnerem gwarantuje serialowi dystrybucję na rynku chińskim i azjatyckim. Światową sprzedaż zapewni serialowi niemiecki agent sprzedaży – Studio Hamburg, który już teraz umieścił serial w ofercie Amazon Prime.

Od premiery „Przytul mnie” na antenie Telewizji Puls w kwietniu 2017 roku serial trafił do  dystrybucji kinowej, a także festiwalowej (m.in. był pokazany w konkursie prestiżowego festiwalu filmów animowanych w Annecy), co przełożyło się na rozpoznawalność serialu w Polsce i za granicą.

Producentem serialu jest Studio Animoon. II sezon serialu powstaje w koprodukcji z Animex, Studiem Pigeon, Studiem Spot i LSW przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na podstawie informacji prasowej


15.02.2018