Polskie filmy na 31. MFF w Trieście

Współfinansowane przez PISF filmy dokumentalne i krótkometrażowe biorą udział w 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Trieście.

Konkurs dokumentalny

W konkursie dokumentalnym pokazywane są dwa polskie tytuły „Marek Edelman… i była miłość w getcie” Jolanty Dylewskiej oraz „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego. Zaraz po zakończeniu festiwalu w Trieście drugi z tytułów będzie mogła obejrzeć publiczność festiwalu Slamdance.

Konkurs filmów krótkometrażowych

Polskie tytuły znalazły się też w konkursie filmów krótkometrażowych. W tej sekcji pokazywane są „Tak jest dobrze” Marcina Sautera i „Przejście graniczne” Agnieszki Chmury.

When East Meets West

W towarzyszącym festiwalowi wydarzeniu branżowym When East Meets West, dzięki wsparciu PISF, biorą udział polscy producenci, dla których obecność w Trieście jst szansą na nawiązanie nowych kontaktów branżowych i współpracę z przedstawicielami zagranicznej branży filmowej. Listę producentów zakwalifikowanych na WEMW można znaleźć tutaj.

Jednym z projektów prezentowanych na forum WEMW jest film „Lili” Sylwii Rosak (produkcja Haka Films).

First Cut+

W pierwszej edycji międzynarodowego programu First Cut+ (uzupełnienie programu First Cut Lab) biorą udział aż dwa polskie projekty „Najmro” Mateusza Rakowicza i „Proste rzeczy” Grzegorza Zaricznego.

W jury znalazła się polska producentka Izabela Igel ze studia produkcyjnego ORKA, które jest fundatorem nagrody dla jednego z projektów biorących udział w programie.

Więcej o First Cut+ pisaliśmy tutaj.

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Trieście odbędzie się w dniach 17-23 stycznia 2020 roku.

Strona festiwalu.


15.01.2020