Polskie premiery kinowe 5 stycznia 2018

5 stycznia na ekrany kin weszły dwie nowe polskie produkcje filmowe „Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego i „Studniówk@” w reżyserii Alessandro Leone. 

„Gotowi na wszystko. Exterminator”

„Gotowi na wszystko. Exterminator”. Fot. Kino Świat 

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak).

Reżyserem komedii „Gotowi na wszystko. Exterminator” jest Michał Rogalski („Letnie przesilenie”). Autorami scenariusza są Przemysław Jurek i Michał Rogalski. Zdjęcia do filmu zrealizował Kacper Fertacz. Producentem filmu jest firma Aurum Film („Ostatnia rodzina”, „Carte Blanche”). Film otrzymał pożyczkę od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. 

„Studniówk@”

„Studniówk@”. Fot. Wistech Media 

Uczniowie klasy maturalnej z zapałem przygotowują się do studniówki. Większość z nich poświęca temu całą uwagę, kompletnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Agnieszka – główna bohaterka filmu, jako jedna z niewielu osób stroni jednak od takich atrakcji, co przysparza jej wielu życiowych zawirowań. Agnieszka ma jednak inne cele i nie w głowie jej zakrapiane imprezy i szkolne romanse, którymi żyją rówieśnicy.

Reżyserem komedii młodzieżowej „Studniówk@” jest Alessandro Leone. Autorami scenariusza są Marta i Alessandro Leone. Zdjęcia do filmu zrealizował Tadeusz Kieniewicz. „Studniówk@” jest polsko-włoską koprodukcją. Producentami filmu są firmy Agresywna Banda i L’Age D’Or. 

W filmie zagrali m.in. Agnieszka Fórmanowska, Marianna Januszewicz, David Oakes, Jakub Sokołowski, Ewa Kłosowicz oraz Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Beata Tyszkiewicz, Robert Gonera.

Dystrybutorem obrazu jest Wistech Media.

Na podstawie materiałów dystrybutorów 


02.01.2018