Polskie projekty w programie Connecting Cottbus 2017

W dniach 9-10 listopada podczas 27. Festiwalu Filmowego w Cottbus odbędzie się pitching nowych projektów filmowych Connecting Cottbus. W programie znajdą się prace polskich twórców dofinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Do udziału w 19. edycji wydarzenia zgłoszono 125 projektów z 32 krajów. Polskę w finałowej dziesiątce reprezentować będą 2 projekty: „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego (producent Aurum Film) oraz „Sorry Polsko” Kuby Czekaja (producent Magnet Man Film). Oba tytuły są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Rok temu film „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego otrzymał w Cottbus nagrodę dla Najlepszego Debiutu, a Dawid Ogrodnik za rolę Tomasza Beksińskiego otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora. Natomiast projekt „Sorry Polsko” do tej pory uzyskał 2 prestiżowe nagrody: Baumi Script Development Award podczas 67. Berlinale oraz Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za Najlepszy Scenariusz z Europy Środkowej i Wschodniej wręczoną podczas 70. MFF w Cannes. Warto podkreślić, iż do udziału w Connecting Cottbus wybrano także projekt „Images of Love” w reżyserii mieszkającego w Pradze polskiego reżysera Tomasza Wińskiego – producentem filmu jest czeska firma Pink Productions.

Podczas Connecting Cottbus twórcy przedstawianych projektów będą ubiegać się m.in. o nagrodę dla najlepszego projektu, z którą wiąże się także zagwarantowany udział w spotkaniach Producers Network podczas MFF w Cannes w 2018 r.

więcej informacji: www.connecting-cottbus.de.

Marta Sikorska

25.09.2017