Premiera książki „Aktorki. Odkrycia”

9 października o godz. 18.30 w kinie Atlantic w Warszawie odbędzie się pierwsza promocja nowej książki Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Odkrycia”. Kolejne spotkania promocyjne odbędą się w Krakowie, Zielonej Górze, Toruniu, Tarnowie, Łodzi, Inowrocławiu, Ciechanowie, Gdańsku, Ostrowie Wielkopolskim i wielu innych polskich miastach.

Nowa książka Łukasza Maciejewskiego

„Aktorki. Odkrycia” to szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. Książka jest nie tylko zapisem osiemnastu rozmów, jakie autor przeprowadził z czołowymi gwiazdami polskiego teatru, kina i telewizji, ale także próbą zdefiniowania osobowościowych i aktorskich profili bohaterek.

Powstały wyjątkowe portrety niezwykłych, utalentowanych i silnych kobiet i artystek, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiedziały o swoich fascynujących, często dramatycznych, niekiedy także zabawnych, zawsze zaś intrygujących i wciągających doświadczeniach.

Promocja książki w wielu polskich miastach 

9 października o godz. 18.30 w kinie Atlantic w Warszawie odbędzie się pierwsza promocja „Aktorek. Odkryć” w której wezmą udział: Agata Kulesza, Małgorzata Kożuchowska, Maja Ostaszewska, Dorota Kolak, Iza Kuna, Gabriela Muskała, Joanna Kulig, Karolina Gruszka, Sonia Bohosiewicz, Jowita Budnik, Katarzyna Gniewkowska, Renata Dancewicz, Marta Nieradkiewicz, Joanna Trzepiecińska, oraz bohaterki poprzednich tomów m.in. Małgorzata Zajączkowska i Ewa Błaszczyk.

Tydzień później, 16 października, o godz. 19.00 na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego przy Rynku Głównym w Krakowie, w wieczorze promocyjnym wezmą udział Gabriela Muskała, Dorota Kolak, Katarzyna Gniewkowska, Urszula Grabowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Marta Nieradkiewicz, oraz bohaterki wcześniejszych tomów: Anna Dymna, Dorota Segda i Anna Radwan.

Kolejne promocje w Zielonej Górze, Toruniu, Tarnowie, Łodzi, Inowrocławiu, Ciechanowie, Gdańsku, Ostrowie Wielkopolskim i wielu innych polskich miastach.

„Aktorki. Odkrycia”

„Osiemnaście wyjątkowych kobiet. Lista moich marzeń. Do wspólnej przygody ponownie zaprosiłem artystki, które w ich pokoleniu cenię najwyżej. Szanuję za talent, konsekwencję, poglądy na sztukę i świetny gust. Żadna z pań mi nie odmówiła, kilka razy usłyszałem natomiast: »No nareszcie, a już myślałam, że nie doczekam się zaproszenia do twojej książki«.

(…)

Są krnąbrne, dociekliwe, mają mocny charakter. Wspaniałe, utalentowane, błyskotliwe. Najlepsze z najlepszych. Aktorki znane z kina, teatru, telewizji, również z wielu wywiadów, chyba jednak nigdy wcześniej nie powiedziały o sobie tak wiele i tak pięknie.

Są do odkrycia – w tej książce Odkrycia do odkrycia”.

Łukasz Maciejewski

Wraz z premierą przygotowano także nowe wydanie książki „Aktorki. Portrety”.

Premiera obu książek 11 października.

Tu można przeczytać fragment  tu: http://media.znak.com.pl/upload/file/Aktorki._Odkrycia_fragment.pdf.

Na podstawie informacji prasowej 

02.10.2017